Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Żłobek Miejski

Aktualności:

23-03-2024

Dzień Wody

Święto wody było wspaniałym radosnym dniem, który obfitował w atrakcję związaną z wodą. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną inspirowaną tematem wody, wykonaną z użyciem farby niebieskiej i balona.

23-03-2024

Pierwszy Dzień Wiosny ( odwiedziny dzieci ze Słonecznego Przedszkola )

Dzień 21 marca w naszym żłobku był szczególnie radosny i kolorowy. Żegnanie zimy i przywitanie wiosny związane jest bowiem z miłymi przeżyciami wszystkich dzieci. Dzieci tego dnia wykonały przedstawienie pt. Wiosna. Tego dnia nasze dzieci miały okazję również zobaczyć piękne przedstawienie wykonane przez dzieci ze Słonecznego przedszkola pt. Wiosna. Bawiliśmy się super.

23-03-2024

Siejemy rzeżuchę

Wielkanocny zajączek z rzeżuchą to praca wykonana przez dzieci. Zasiana rzeżucha w kubeczku, będzie ozdobą świąteczną i zdrowym dodatkiem do kanapek.

23-03-2024

Dzień piekarza i cukiernika

15 marca to Dzień Piekarza i Cukiernika. Z tej okazji dzieci uczyły się mieszać składniki i nakładać je do foremek, a następnie piec pyszne babeczki. Świetnie się bawiły i z przyjemnością próbowaliśmy swoich wypieków. Było smacznie i wesoło.

17-03-2024

Dzień Motyla

14 marca obchodzony jest Dzień Motyla. Celem zajęć w tym dniu było rozbudzenie zainteresowań przyrodą oraz wzbogacenie wiedzy na temat motyli. Dzieci wkładały motyle duże i małe do odpowiednich domków. Na koniec zajęć dzieci wykonały prace plastyczne, które były tematycznie związane z kolorowym światem motyli.

17-03-2024

Zabawy na placu zabaw

Piękna pogoda to okazja do wspólnych zabaw na świeżym powietrzu. Dzieci zjeżdżały na zjeżdżalni, chowały się w domku, biegały, przechodziły przez tunel ciuchci. Plac zabaw to źródło radości, relaksu, szaleństwa i pokonywanie wielu przeszkód. Dzieci były zachwycone.

17-03-2024

Zielony ogródek

W naszej sali pojawił się kącik Zielony Ogródek w którym dzieci założyły hodowlę warzyw. Pierwszą czynnością jaką wykonywały to napełnienie pojemników ziemią, sianie warzyw i na koniec podlanie wodą. Będziemy obserwować efekty naszej pracy.

17-03-2024

Wizyta u stomatologa

Dzieci ze starszej grupy żłobkowej wybrały się z wizytą do gabinetu stomatologicznego na specjalne zaproszenie pani stomatolog Agnieszki Sztandera. Pani doktor zachęciła dzieci do zwiedzenia gabinetu, porozmawiała z dziećmi o higienie jamy ustnej, zdrowym odżywianiu i prawidłowym szczotkowaniu zębów. Kolejną atrakcją była przejażdżka w górę i w dół fotelem dentystycznym oraz przegląd zębów. Na koniec pani doktor rozdała dzieciom naklejki dzielnego pacjenta.

10-03-2024

Sorter kolorów

Ćwiczenie motoryki małej, logicznego myślenia oraz postrzeganie podobieństw, różnic, a przede wszystkim utrwalenie kolorów.

10-03-2024

Dzień dentysty

Z tej okazji nasze dzieci dowiedziały się jak dbać o higienę jamy ustnej, aby zęby były zdrowe, a uśmiech błyszczał czystością.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...