Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

Aktualności:

30-01-2023

O historii bibliotek w Lubaniu

W 2022 roku minęło 75 lat funkcjonowania bibliotek publicznych na terenie miasta Lubania. Jubileusz ten był przyczynkiem do poznania historii bibliotek, jakie na przestrzeni wieków znajdowały się na terenie miasta.

03-02-2023

Ferie w Bibliotece

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu zaprasza dzieci na ferie w bibliotece.

31-01-2023

Kobieta w ogrodzie – wernisaż z poezją

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu zaprasza na wernisaż wystawy grafik pt. “Kobieta w ogrodzie” oraz prezentację tomiku poezji “Gra w trzy karty” pani Joanny Małoszczyk.

19-01-2023

Filia nr 3 Biblioteki zaprasza na pogaduchy

Oddajemy Państwu to co mamy najlepszego… przestrzeń do rozmów o kulturze. O książkach, sztuce, muzyce i teatrze, filmie.

19-01-2023

O urzędach w Lubaniu - spotkanie edukacyjne

17 stycznia 2023 r.. bibliotekarz z Filii Nr 2 przeprowadził pogadankę z uczestnikami pracowni artystycznej Warsztatów Terapii Zajęciowej. Tematem spotkania było „Miejsce w którym żyjemy. Struktury miasta, powiatu i gminy. Po co nam te wszystkie urzędy?”

18-01-2023

Wykład – Historia Bibliotek Lubania

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu zaprasza na wykład pt. "Historia Bibliotek Lubania na przestrzeni wieków" połączony z małą formą teatralną pt. "Biblioteka".

13-01-2023

Legimi na Dolnym Śląsku 2023

Miło nam poinformować, że Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu po raz kolejny przystąpiła do projektu “Legimi na Dolnym Śląsku”.

19-12-2022

Podróż życia można odbyć rowerem - spotkanie z Robertem Maciągiem

Ten rok nieuchronnie dobiega końca, a wraz z nim wydarzenia organizowane przez naszą bibliotekę. Jednym z ostatnich było spotkanie z podróżnikiem, pasjonatem wypraw rowerowych, człowiekiem, któremu najlepiej jest w drodze.

15-12-2022

Rozmowy o poezji “NURT pod choinkę”

15.12.2022 r odbyło się już ostatnie w tym roku wydarzenie organizowane przez lubańską bibliotekę. Tym razem mieszkańców Lubania i okolic zaproszeni zostali na spotkanie z poezją, by odpowiedzieć na pytania nurtujące miłośników poezji.

15-12-2022

Spotkanie z Ilustratorem Piotrem Sochą

13 grudnia 2022 r. odbyło się ostatnie wydarzenie skierowane do młodych czytelników. Gościem spotkania był ilustrator Piotr Socha, który m.in. stworzył niezwykłe ilustracje do takich książek, jak: „Drzewa”, „Pszczoły”, czy „Brud – cuchnąca historia higieny”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...