Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

31-01-2024

Rekrutacja do miejskich przedszkoli i klas I szkół podstawowych na rok szkolny 2024/2025

Od 12 lutego br. można składać wnioski o przyjęcie do miejskich przedszkoli i klas pierwszych szkół podstawowych. Szczegółowe terminy i przebieg postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego znajdują się w artykule.

18-02-2024

Najlepsi z ortografii

Za nami eliminacje szkolne do XX edycji Powiatowych Konkursów Ortograficznych „Mistrz Ortografii 2023/24” kl. 4-6 i 7-8. W obu ogółem wzięło udział ponad 40 osób. W kategorii młodszej zwyciężył Oskar Usyk (kl. VIb), II miejsce przypadło Zuzannie Kalinik (IVa), a III stopień podium wywalczyła Kaja Zakrzewska (IVc). Natomiast w grupie starszej najlepsza okazała się Laura Radzińska (7c). Tuż za nią uplasowała się Vanessa Wołoszyn (8a), a III miejsce ex aequo zajęli: Montserrat Biza (7c), Paweł Kiełdanowicz (7a), Marcel Bisiak (8a) oraz Jakub Pawłowski (8a).

29-02-2024

Poliglota w krainie języków dla klas I-II

Uczniowie klas I i II po raz kolejny wzięli udział w projekcie „Poliglota w krainie języków”, organizowanym przez Powiatowe Centrum Edukacyjne w Lubaniu. Pierwszo- i drugoklasiści z wielkim zaangażowaniem wykonywali poszczególne zadania, najlepsi z nich wzięli udział w finale projektu, którym był quiz językowy sprawdzający wiedzę.

29-02-2024

Dwa wicemistrzostwa powiatu!

W dniu 23 lutego, na obiekcie MOSiR w Lubaniu, odbył się finał powiatowy w pływaniu drużynowym dziewcząt i chłopców – w ramach Igrzysk Dzieci. W zawodach uczestniczyły trzy placówki: SP nr 2 Lubań, SP Świeradów Zdrój i SP nr 1 Lubań. Podczas zawodów rozegrane zostały: sztafeta pływacka 6x25 m stylem dowolnym oraz konkurencje indywidualne (25 m stylem motylkowym, 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem klasycznym, 50 m stylem grzbietowym). Suma wszystkich uzyskanych wyników dała lubańskiej Jedynce – zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców – bardzo wysokie – II miejsce. Brawo Wy! Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

29-02-2024

Odżywiamy się z głową!

W ostatnim tygodniu dzieci, uczęszczające do świetlicy szkolnej, wzięły udział w serii zajęć pn.„Jedz owoce i warzywa”. Ich głównym celem było kształtowanie nawyku jedzenia warzyw i owoców oraz zrozumienie znaczenia witamin dla zdrowia. Nasze „świetliczaki” zapoznały się zatem z zasadami żywienia młodego człowieka, dowiedziały się, co oznacza pojęcie jedna porcja (warzyw/owoców) czy zrozumiały istotę picia codziennie dużej ilości płynów – głównie wody. Ponadto dzieci wraz z opiekunami grup przygotowały pyszne sałatki (bomby witaminowe) oraz wykonały prace plastyczne pt. „Moja śniadaniówka”.

29-02-2024

POKAZY DRUGOKLASISTÓW

Ostatnio na edukacji przyrodniczej uczniowie 2a przygotowali różne eksperymenty, które zaprezentowali nie tylko swoim kolegom i koleżankom z klasy, ale także zaproszonym rówieśnikom z sali obok, czyli 2c. Na samym początku dzieci miały okazję zaobserwować zachowanie się cieczy o różnej gęstości, które zostały wlane do jednego naczynia. To doświadczenie przygotował i wyjaśnił Tymon. W trakcie zajęć zachodziły też reakcje chemiczne w wyniku połączenia kwasu z zasadą (octu i sody oczyszczonej), dzięki którym Eliza zaprezentowała wszystkim nadmuchiwany – powstałym gazem – balon, a Tobiasz zademonstrował niezwykły wulkan.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...