Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

26-09-2021

Idzie jesień z pełnym koszem....

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Lubaniu im. J. Tuwima powitały nowa porę roku - jesień, która będzie z nami przez najbliższe miesiące.

26-09-2021

Owocowe pożegnanie lata w SP1

Wielu z nas trochę szkoda żegnać się z latem, zwłaszcza gdy było takie krótkie. Kiedy matka natura „włączyła” już tryb jesienny, wówczas niestety trzeba pożegnać się z uwielbianą przez niemal wszystkich letnią porą na dobre.

27-09-2021

Ekologiczny happening.

Z okazji tegorocznego ,,Dnia bez Samochodu”, uczniowie SP 2 zorganizowali happening pod hasłem „Korzystaj ze zrównoważonej mobilności. Dbaj o zdrowie”. Uczniowie zachęcali mieszkańców Lubania, aby choć raz w roku zrezygnowali z korzystania z auta, na rzecz czystej planety.

27-09-2021

Na zajęciach z Photonem.

Photon to polski robot edukacyjny, którego zadaniem jest wprowadzenie dzieci w świat technologii, rozwijanie ich kreatywności i zdolności logicznego myślenia oraz nauczanie podstaw programowania.

26-09-2021

Nasi uczniowie najlepsi w powiatowych i miejskich zawodach pływackich w dwuboju nowoczesnym!

Pod koniec września przyszedł czas na sprawdzenie się w umiejętnościach pływacko-biegowych, a dokładnie w Dwuboju Nowoczesnym. Uczniowie lubańskiej „Jedynki” wzięli udział w Miejskich i Powiatowych Zawodach w Dwuboju Nowoczesnym 2021.

26-09-2021

Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto odkrywania talentów.

Międzynarodowy Dzień Kropki to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzone jest 15 września.

24-09-2021

Nowe klasy sportowe w SP2.

Miło nam, że rok szkolny 2021/22 w naszej ,,dwójeczce”, rozpoczęliśmy na sportowo. W tym roku mamy trzy klasy sportowe o profilu pływanie: klasa 1a, 2a i 4a.

24-09-2021

Europejski Dzień Sportu Szkolnego w SP2.

24 września, to dzień, w którym wszystkie szkoły w Europie ( również nasza ,,dwójeczka” ) łączą się, biorąc udział w Europejskim Dniu Sportu Szkolnego (ESSD, który jest częścią Europejskiego Tygodnia Sportu (ETS).

22-09-2021

Kolejny sukces sportowy!

Pod koniec września uczennice klas ósmych miały okazję sprawdzić swoje umiejętności piłkarskie podczas Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Reprezentantki lubańskiej „Jedynki” wzięły udział w finale powiatowym oraz miejskim w piłce nożnej.

22-09-2021

Wicemistrzostwo powiatu w piłce nożnej dla lubańskiej Jedynki!

Rozgrywki piłkarskie są źródłem wielu emocji, a rozgrywane wśród dzieci i młodzieży są przede wszystkim sprawdzianem umiejętności, które młodzi zawodnicy zdobywają głównie podczas treningów w szkole czy w swoich klubach sportowych.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...