Invest in Lubań

Aktualności:

31-01-2024

Rekrutacja do miejskich przedszkoli i klas I szkół podstawowych na rok szkolny 2024/2025

Od 12 lutego br. można składać wnioski o przyjęcie do miejskich przedszkoli i klas pierwszych szkół podstawowych. Szczegółowe terminy i przebieg postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego znajdują się w artykule.

18-02-2024

Najlepsi z ortografii

Za nami eliminacje szkolne do XX edycji Powiatowych Konkursów Ortograficznych „Mistrz Ortografii 2023/24” kl. 4-6 i 7-8. W obu ogółem wzięło udział ponad 40 osób. W kategorii młodszej zwyciężył Oskar Usyk (kl. VIb), II miejsce przypadło Zuzannie Kalinik (IVa), a III stopień podium wywalczyła Kaja Zakrzewska (IVc). Natomiast w grupie starszej najlepsza okazała się Laura Radzińska (7c). Tuż za nią uplasowała się Vanessa Wołoszyn (8a), a III miejsce ex aequo zajęli: Montserrat Biza (7c), Paweł Kiełdanowicz (7a), Marcel Bisiak (8a) oraz Jakub Pawłowski (8a).

29-02-2024

Poliglota w krainie języków dla klas I-II

Uczniowie klas I i II po raz kolejny wzięli udział w projekcie „Poliglota w krainie języków”, organizowanym przez Powiatowe Centrum Edukacyjne w Lubaniu. Pierwszo- i drugoklasiści z wielkim zaangażowaniem wykonywali poszczególne zadania, najlepsi z nich wzięli udział w finale projektu, którym był quiz językowy sprawdzający wiedzę.

Dwa wicemistrzostwa powiatu!

W dniu 23 lutego, na obiekcie MOSiR w Lubaniu, odbył się finał powiatowy w pływaniu drużynowym dziewcząt i chłopców – w ramach Igrzysk Dzieci. W zawodach uczestniczyły trzy placówki: SP nr 2 Lubań, SP Świeradów Zdrój i SP nr 1 Lubań. Podczas zawodów rozegrane zostały: sztafeta pływacka 6x25 m stylem dowolnym oraz konkurencje indywidualne (25 m stylem motylkowym, 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem klasycznym, 50 m stylem grzbietowym). Suma wszystkich uzyskanych wyników dała lubańskiej Jedynce – zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców – bardzo wysokie – II miejsce. Brawo Wy! Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Odżywiamy się z głową!

W ostatnim tygodniu dzieci, uczęszczające do świetlicy szkolnej, wzięły udział w serii zajęć pn.„Jedz owoce i warzywa”. Ich głównym celem było kształtowanie nawyku jedzenia warzyw i owoców oraz zrozumienie znaczenia witamin dla zdrowia. Nasze „świetliczaki” zapoznały się zatem z zasadami żywienia młodego człowieka, dowiedziały się, co oznacza pojęcie jedna porcja (warzyw/owoców) czy zrozumiały istotę picia codziennie dużej ilości płynów – głównie wody. Ponadto dzieci wraz z opiekunami grup przygotowały pyszne sałatki (bomby witaminowe) oraz wykonały prace plastyczne pt. „Moja śniadaniówka”.

POKAZY DRUGOKLASISTÓW

Ostatnio na edukacji przyrodniczej uczniowie 2a przygotowali różne eksperymenty, które zaprezentowali nie tylko swoim kolegom i koleżankom z klasy, ale także zaproszonym rówieśnikom z sali obok, czyli 2c. Na samym początku dzieci miały okazję zaobserwować zachowanie się cieczy o różnej gęstości, które zostały wlane do jednego naczynia. To doświadczenie przygotował i wyjaśnił Tymon. W trakcie zajęć zachodziły też reakcje chemiczne w wyniku połączenia kwasu z zasadą (octu i sody oczyszczonej), dzięki którym Eliza zaprezentowała wszystkim nadmuchiwany – powstałym gazem – balon, a Tobiasz zademonstrował niezwykły wulkan.