Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoły Podstawowe

Aktualności:

28-05-2024

Magiczna Pławna

Uczniowie klas IIb i IIIc uczestniczyli w wycieczce do Magicznej Pławnej. Na miejscu czekało na dzieci wiele atrakcji.

24-05-2024

Konkurs Ogólnopolski „Portret Kawalera Orderu Uśmiechu” w SP4

Uczennice klas czwartych – zdolne i kreatywne plastyczki - wzięły udział w Konkursie Ogólnopolskim „Portret Kawalera Orderu Uśmiechu”.

23-05-2024

BAZAREK RĘKODZIEŁA „ POD PALMĄ” W SP4

We wtorek 21 maja 2024 roku w naszej szkole odbyła się wyjątkowa sprzedaż rękodzieła, zorganizowana przez samorząd szkolny. Wydarzenie miało miejsce podczas przerw godzinach od 9:40 do 12:30 na placu apelowym.

19-05-2024

Sukcesy wokalne dziewcząt z Jedynki

Dnia 9 maja, w SP1 w Olszynie, odbył się finał V Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Rozśpiewane uczennice naszej szkoły zaprezentowały swoje muzyczne oraz wokalne talenty. Ponadto udowodniły, że języki obce nie są im „obce”, a śpiew to ich wielka pasja. Jury nie miało łatwego zadania, bo poziom był wysoki i wyrównany. Bardzo miło nam ogłosić, że laureatkami tegorocznej edycji konkursu zostały także dziewczęta z lubańskiej Jedynki. W kategorii kl. 7-8: I miejsce zajęła Anita Rybak (7b), która otrzymała statuetkę „Złotej nutki” za wykonanie utworu „Girl in New York” Nessy Barret. Natomiast w kategorii kl. 4-6: II miejsce przypadło Gabrieli Podkowicz (4c) za zaprezentowanie piosenki „Little Red Riding Hood” Amandy Seyfried.

19-05-2024

O zdrowym odżywianiu – po niemiecku

Niedawno uczniowie klasy 2b na lekcji języka niemieckiego omawiali i układali piramidę zdrowia. Najpierw dzieci, pracując w grupach, pisały wyrazy na karteczkach z kategorii artykułów spożywczych. Następnie naklejały je na kubeczkach. Na koniec decydowały, co i gdzie się znajdzie w ich piramidach zdrowia. W ten właśnie sposób drugoklasiści utrwalili poznane słownictwo oraz dobrze się bawili, budując plastikowo-papierowe budowle.

13-05-2024

Dzień Biblioteki

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, który obchodziliśmy 8 maja wybraliśmy się z życzeniami do Pań z Biblioteki Miejskiej w Lubaniu oraz złożyliśmy życzenia Paniom bibliotekarkom z naszej szkoły.

12-05-2024

MAMY TO! WICEMISTRZYNIE STREFY Z SP1!

Dnia 8 maja, w naszej szkole, odbył się finał strefy jeleniogórskiej w piłce nożnej dziewcząt klas I-VI – w kategorii Igrzysk Dzieci. W zawodach uczestniczyły reprezentacje czterech placówek: SP1 Bolesławiec, SP Mirsk, SP Osiek Łużycki i SP1 Lubań. Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym. Każde spotkanie trwało zaś 2x10 min. Nasz zespół – po zaciętych meczach – najpierw zremisował 1:1 z SP Osiek Łużycki, by następnie pechowo przegrać 0:3 z SP Bolesławiec. W ostatnim spotkaniu, którego stawką było II miejsce w zawodach, już pewnie pokonał 3:0 rówieśniczki z Mirska. Tym samym team lubańskiej Jedynki został wicemistrzem strefy jeleniogórskiej!

12-05-2024

II miejsce w konkursie RCEE!

Za nami VI edycja powiatowego konkursu wiedzy z ochrony środowiska pt. „Współczesna misja to mniejsza niska emisja. NIE dla SMOGU.” zorganizowanego przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej Oddział MiPBP w Lubaniu. Zadania eliminacyjne były w formie: teoretycznej oraz praktycznej. O końcowym wyniku decydowała zaś ocena (suma punktów) drużyny uzyskana za zadania z obu części. Miło nam poinformować, że w kategorii kl. 7-8 szkół podstawowych zaszczytne II miejsce zajęła reprezentacja SP nr 1 w składzie: Aurelia Łyp, Maja Sałandyk, Paweł Kiełdanowicz (wszyscy troje są z kl. 7a). Gratulujemy świetnego wyniku i życzymy dalszych sukcesów! Nauczycielem przygotowującym do konkursu była pani Małgorzata Hołod – nauczycielka geografii.

09-05-2024

II MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE „MISTRZ SKAKANKI” DLA KLAS I-III

Dnia 16 kwietnia w naszej szkole odbył się finał IV Powiatowego Konkursu „Mistrz Skakanki” dla uczniów klas I-III. Pomysłodawcą tego konkursu jest pani Monika Borkowska, doradca metodyczny ds. wychowania fizycznego w Powiatowym Centrum Edukacyjnym w Lubaniu. W tym roku Szkoła Podstawowa nr 1 była współorganizatorem oraz gospodarzem imprezy. Do konkursu przystąpiło 22 uczniów z klas I-III oraz 13 z klas IV-VIII. Każdy uczestnik miał za zadanie wykonać jak największą ilość skoków na skakance w ciągu jednej minuty i mógł podjąć się trzech prób. Uczennica naszej szkoły, Hania Brzezicka z klasy III a zajęła zaszczytne 2. miejsce w kategorii klas I-III, wykonała 170 skoków.

09-05-2024

Siódmoklasista laureatem stypendium USKI Polska!

Jako szkoła staramy się wspierać uczniów szczególnie uzdolnionych naukowo, intelektualnie czy sportowo. Ci, którzy posiadają wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe, artystyczne lub zasłużyli się czymś szczególnym dla swojego regionu, mają szansę sprawdzić się w stypendialnych programach wojewódzkich czy ogólnopolskich. Tym razem wzięliśmy udział w programie stypendialnym USKI Polska w Krakowie. Mamy zaszczyt poinformować, że uczeń naszej szkoły – Paweł Kiełdanowicz z klasy 7a został laureatem tego ogólnopolskiego programu. Kandydat spełnił wszystkie warunki udziału w programie oraz przeszedł procedurę rekrutacyjną określoną w regulaminie.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...