Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoły Podstawowe

Aktualności:

11-03-2024

MAMY TO – PODWÓJNIE!

W lubańskiej Jedynce praca wre i dzieje się… Tym razem pojawiły się nowe, piękne i wiosenne „Wiaty edukacyjne”. Z inicjatywy dyrektor naszej placówki pani Beaty Myśliwiec i zaangażowania społeczności uczniowskiej, tj. SU, która zorganizowała kiermasz ozdób świątecznych (własnoręcznie robionych), zebraliśmy fundusze w wysokości 2340 zł. Dodatkowo Rada Rodziców przekazała dopłatę z prowizji za zdjęcia szkolne oraz swoją hojność okazał sponsor pan Krzysztof. Dzięki temu pospolitemu ruszeniu już 5 marca na terenie SP1 zostały zamontowane dwie wiaty edukacyjne o łącznej wartości 20 tys. zł. Wszystkim osobom, które dołożyły swoje „deseczki” – bardzo serdecznie dziękujemy! Jesteście niesamowici! MLe

08-03-2024

SP4-Wiosenny Talent Show

Dnia 7 marca br. w Miejskim Domu Kultury odbył się spektakl pt. "Wiosenny talent show" z udziałem grona pedagogicznego

06-03-2024

Tell Me About Your Dream Room

Kreatywność i wyobraźnia to naturalne cechy każdego dziecka. Dlaczego nie wykorzystać tego do nauki języków obcych? Nauka poprzez zabawę to najlepszy sposób na zapamiętanie, nawet najtrudniejszych słów czy zwrotów. Uczniowie klasy 2c wykorzystali zatem swoją wyobraźnię, aby zbudować wymarzony pokój, a następnie opisywali wszystkie elementy wyposażenia w języku angielskim. Było to nie lada wyzwanie dla drugoklasistów, ale poradzili sobie na medal!

06-03-2024

Pamiętamy o historii i patriotyzmie!

1 marca delegacja SP1 uczestniczyła w uroczystych, miejskich obchodach „Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Poczet sztandarowy z naszej szkoły (uczniowie z kl. 7a), pod opieką nauczyciela historii pana Krzysztofa Stefana, udał się w tym dniu – tradycyjnie – na ul. Bankową, gdzie na fasadzie jednej z kamienic znajduje się tablica pamiątkowa poświęcona ppłk. Anatolowi Sawickiemu (byłemu komendantowi AK Okręgu Lwów, który w Lubaniu spędził ostatnie dwa lata życia). W trakcie wydarzenia miały miejsce: warta honorowa, odśpiewanie pieśni patriotycznych, apel poległych i złożenie kwiatów w miejscu pamięci.

06-03-2024

Kolejny raz najlepsi!

W dniu 29 lutego, w tutejszej hali sportowej MOSiR, odbył się finał powiatowy i miejski w piłce ręcznej chłopców kl. VII-VIII – w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach wystąpiły reprezentacje szkół podstawowych z: Lubania (Jedynka i Dwójka), Pisarzowic, Olszyny (Jedynka) oraz Świeradowa Zdroju. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”. Po zaciętych bojach okazało się, że I miejsce wywalczyła drużyna naszej szkoły, tym samym zdobywając tytuły Mistrzów – Lubania i Powiatu Lubańskiego.

05-03-2024

1.03.2024r. – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w SP nr 4 w Lubaniu

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych, w naszej szkole podjęliśmy szereg działań związanych z tym tematem.

05-03-2024

Zajęcia w bibliotece

W czwartek 29.02 klasa 1a i 1b uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych przez Bibliotekę Miejską.

04-03-2024

ALE NIESPODZIANKA!

W drugiej połowie lutego odwiedził naszą szkołę pan Andreas, który jest absolwentem Jedynki z 1977 r. Aktualnie mieszka za granicą, ale pozostał mu ogromny sentyment do SP1. Przy okazji swojej wizyty podarował nam, a konkretnie do sali nr 105, w której się wówczas uczył, ekran multimedialny 65 cali (flipboard) o wartości 8 tysięcy złotych. Ten niespodziewany prezent sprawił nam wielką radość!

04-03-2024

Zabawy z Present Simple

Tym razem – na języku angielskim – uczniowie klasy IVc mieli okazję wykorzystać poznany czas teraźniejszy do zabaw słownych. Układanie zdań, pytań i odpowiedzi w Present Simple to była czysta przyjemność. Ponadto takie gry leksykalne są doskonałymi ćwiczeniami na utrwalenie poznanych struktur gramatycznych. Zgodnie z łacińską sentencją „Repetitio est mater studiorum” i jej angielską wersją „Repetition is the mother of learning” tylko przez powtarzanie zdobywa się prawdziwą wiedzę.

04-03-2024

Kolejne zadanie z projektu „Polak ma essę!”

Uczniowie wiedzą, że ortografia to trudna sztuka, a jej zasady potrafią sprawić im sporo problemów. Zapamiętanie wyrazów z zagwozdkami ortograficznymi nie jest łatwe. Jak zatem sprawić, by ten dział języka polskiego stał się przyjemny w odbiorze i skuteczny w efektach? Jedną z ciekawszych form są rysunki ortograficzne, dlatego w ramach ogólnopolskiego projektu „Polak ma essę!” postanowiliśmy wykonać zadanie związane z nauką ortografii. Tym razem uczniowie klasy 5b stali się prawdziwymi artystami i ekspertami od kłopotliwych słów.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...