Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoły Podstawowe

Aktualności:

13-04-2023

TANIEC RZĄDZI – udział klasy 3 b w projekcie

Klasa 3 b od początku roku szkolnego bierze udział w projekcie zorganizowanym przez PCE w Lubaniu.

06-04-2023

Wiosenne emocje – wiemy, jak je opanować...

Wiosna budzi w nas wiele różnych emocji, w tym czasem i złość. W SP1 ta szczególna pora roku to również czas, kiedy uczymy się, jak radzić sobie z trudnymi emocjami. Dzięki naszym działaniom psychologicznym, uczniowie poznają sposoby, jak odgonić złość oraz znaleźć spokój w sobie. Mogą wówczas skorzystać z: poduszki gniewuszki, piórek spokoju, maty do tuptania czy słoika spokoju (z różnymi zadaniami do losowania, które pomogą w chwilach, gdy złość próbuje nami zawładnąć).

06-04-2023

WIOSNA W PEŁNI!

W świetlicy szkolnej uczniowie już zaczęli wiosenne aktywności. Zajęli się hortiterapią oraz sadzeniem wiosennych roślin, aby cieszyć się ich pięknem przez najbliższe tygodnie. Dzieci poznały także pierwsze oznaki wiosny i obserwowały, jak przyroda budzi się do życia. Nie mogło, oczywiście, zabraknąć tworzenia wiosennych plakatów i dekoracji, które wprowadzą radosny klimat w świetlicy.

06-04-2023

Wielkanoc tuż-tuż!

Ostatnio w świetlicy szkolnej było niezwykle kolorowo i wesoło. Nasi, mali artyści stworzyli prawdziwe dzieła sztuki. Wykonali bowiem przepiękne kartki wielkanocne, a zdobiące je pisanki, były nie do przebicia. Ale to nie wszystko. Dzieci zrobiły także śliczne ozdoby wielkanocne, a te urocze zajączki... No, co tu dużo mówić, są po prostu niesamowite. Nasze warsztaty były pełne kreatywności, śmiechu oraz miłej atmosfery.

05-04-2023

Było tak blisko... Nasze siatkarki zostały wicemistrzyniami powiatu!

W dniu 31 marca, w naszej szkole, odbył się Finał Powiatowy trójek siatkarskich dziewcząt w kategorii Igrzysk Dzieci. W zawodach uczestniczyły dwie szkoły podstawowe: lubańska Jedynka i placówka z Pisarzowic. Po zaciętej oraz emocjonującej walce o każdy punkt, tym razem przegraliśmy 0:2 w setach. Zdobyliśmy zatem zaszczytne II miejsce w turnieju.

05-04-2023

Światowy Dzień Poezji w bibliotece SP nr 2 w Lubaniu

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała atrakcje czytelnicze dla uczniów.

05-04-2023

Czytelniczki z SP nr 2 w Lubaniu Mistrzami Województwa

Mamy TO! Mistrzostwo Województwa Dolnośląskiego w VI Ogólnopolskim Konkursie Wielka Liga Czytelników zdobyły uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaniu: Agata Dzioba, Kornelia Kuchmistrz, Magdalena Ruban.

04-04-2023

Projekt na torebce – zabawa z komiksem w roli głównej!

Często powtarza się, iż jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów… i nie można się z tym nie zgodzić. Bodziec obrazkowy jest łatwiej i szybciej przyswajalny przez uczniów, dlatego coraz częściej stosuje się rysunki podczas zajęć edukacyjnych. Tym razem czwartoklasiści, w ramach lekcji języka polskiego, pracowali metodą projektu – tworzyli komiksy w oparciu o omawianą lekturę „Kajko i Kokosz. Szkoła latania” J. Christy.

04-04-2023

My w działaniu, czyli żywy plan zdarzeń

Uczniowie uwielbiają rozwiązywać zadania w ruchu. Podczas lekcji języka polskiego czwartoklasiści poznali zasady tworzenia planu zdarzeń. Jako utrwalenie opanowanej umiejętności układali plan według kolejności chronologicznej.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...