Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Żłobek Miejski

Aktualności:

29-04-2024

Wiosenne kwiaty- sekwencja

Zabawa polega na ułożeniu kwiatów według wzoru i koloru. Zabawy z wiosennymi kwiatami ćwiczą motorykę małą i wspierają koordynację wzrokowo – ruchową. Sekwencja to dobry trening spostrzegawczości i dokładności w wykonanym zadaniu.

29-04-2024

Rytmika-żabki i bocian

W tym tygodniu odbyły się zajęcia z rytmiki pt. Żabki i bocian. To zabawa muzyczno – ruchowa, bocian łapie żabki, które skaczą wokół stawu. Dzieci były przebrane za żabki, śpiewały piosenkę pt. Jam jest żabka oraz pięknie maszerowały. Maluszki chętnie uczestniczyły w zajęciach.

29-04-2024

Dmuchawce

Na zajęciach plastycznych dzieci wykonywały pracę przedstawiającą dmuchawce. Do jej wykonania użyły rolek z papieru i farby. Dmuchawce wyszły piękne. Pracę można podziwiać na wystawie w szatni żłobkowej.

26-04-2024

Dzień Ziemi

Edukacja ekologiczna odgrywa bardzo ważną rolę w procesie wychowania młodych członków naszej społeczności . Już w żłobku powinniśmy dbać o zaszczepienie w naszych dzieciach dążenia do powstrzymania dewastacji przyrody, do ochrony istniejących zasobów naturalnych, do odnowy środowiska naturalnego.

21-04-2024

Koordynacja wzrokowo – ruchowa

Koordynacja wzrokowo – ruchowa może być zdefiniowana jako zdolność, która pozwala na wykonywanie czynności wymagających od nas jednocześnie użycia oczu i rąk.

21-04-2024

Rytmika ( ptasia orkiestra )

W tym tygodniu odbyły się zajęcia z rytmiki pt. Ptasia orkiestra. To zabawa muzyczna z wykorzystaniem instrumentów takich jak : trójkąt, dzwonki oraz pałeczki. Dzieci z przyjemnością wystukiwały odgłosy ptaków. Fruwały jak ptaki z kolorową bibułą, świetnie się przy tym bawiąc.

21-04-2024

Studio fotograficzne ( podwodny świat )

Dzieci ze żłobka starszego miały okazję poznać podwodny świat. Studio fotograficzne chcąc przedstawić swoją ofertę, postawili olbrzymi namiot na sali, gdzie dzieci mogły zobaczyć w środku bajkę o podwodnym świecie ryb, żółwi, płaszczek. Na koniec dzieciom zrobiono pamiątkowe zdjęcia. Maluszkom bardzo się podobało.

21-04-2024

Tęczowa chmurka

Na zajęciach plastycznych dzieci wykonały pracę przedstawiającą tęczowa chmurkę. Do jej wykonania użyły papierowych talerzyków oraz kolorowej bibuły. Praca jest świetnym ćwiczeniem rozwijającym umiejętność rozpoznawania i nazywania podstawowych kolorów. Tęczowa chmurka wyszła piękna i kolorowa.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...