Aktualności:

07-03-2016

POZNAJEMY ZAWODY

Wybór zawodu jest trudnym zadaniem dla młodego człowieka, jednak pasje rozwijają się już od dzieciństwa, jeśli tylko są ku temu warunki.

Konkursy i nasi uczniowie z GM2

Jak co roku o tej porze - deszcz nagród dla uczniów GM2!!! Mamy kolejnego laureata konkursu zDolny Ślązak, ale tu już jest artykuł na ten temat. Teraz kolejne - też ważne:

Nasz Laureat zDolnego Ślązaka z chemii

Mamy zaszczyt poinformować wszystkich, że nasz uczeń MICHAŁ KARNAŚ z klasy IIIA uzyskał tytuł LAUREATA XV DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU CHEMICZNEGO "zDolny Ślązak Gimnazjalista" w roku szkolnym 2015/2016.

Konkursy i Prelekcja z okazji Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych

W tym roku nasza szkoła po raz szósty włączyła się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji nasze gimnazjum, wspólnie z Gimnazjum nr 1 im.Stanisława Wyspiańskiego w Lubaniu, zorganizowało dwa konkursy dla uczniów.

06-03-2016

Sensoryczny ubaw? zabawa z mąką

Ostatnio na naszych zajęciach zajęciach bawiliśmy się mąką .Rysowaliśmy palcami różnego rodzaju kształty z mąki , szukaliśmy klocków piankowych w mące .

Jabłuszko i cytrynka

Od zapachu do smaku Celem zajęć było poznanie jabłuszka i cytryny. Dzieci dowiedziały się jak smakują, pachną , jaki mają kolor oraz kształt.

Potyczki sportowe absolwentów lubańskiej Jedynki

Dnia 26 lutego 2016 roku w sali gimnastycznej SP1 w Lubaniu odbyły się potyczki sportowe absolwentów w piłce siatkowej. Impreza pod hasłem „Sport bawi, uczy i jednoczy” została zorganizowana w ramach obchodów 70-lecia Jedynki.

06-03-2016

Ciąg dalszy sukcesów w artystycznych zmaganiach uczennicy lubańskiej Jedynki

Dnia 25 lutego 2015 roku w Zarębie w Zespole Szkół odbył się X Powiatowy Konkurs Recytatorski klas IV-VI.

27 lutego - dzień niedźwiedzia polarnego

Niedźwiedź polarny jest zwierzęciem wzbudzającym ludzką sympatię, jest bielutki, puchaty a jego pysk wygląda na uśmiechnięty, młode niedźwiadki wyglądają jak pluszowe przytulanki.

04-03-2016

Gimnazjalne potyczki z promieniowaniem elektromagnetycznym

1 marca gimnazjaliści z jedynki kolejny raz bawili i uczyli podczas wyjazdu do Wrocławia. Poranek spędzili w „Strefie 71”, czyli na największej na Dolnym Śląsku hali do laser taga. Tam mogli poczuć się jak bohaterowie scen kina akcji lub gier komputerowych. Zabawie towarzyszyło wiele emocji.