Miejski Dom Kultury

Aktualności:

20-01-2014

Operetkowy Koncert Walentynkowy

Już niedługo Walentynki - święto miłości. W ten dzień, 14 lutego (piątek) o godz. 18.00 zapraszamy Państwa do Sali Widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu na operetkowy koncert „Zaśpiewajmy o miłości”. Koncert ten to bukiet muzyczny, łączący najpiękniejsze hity operetkowe i te mniej znane w spójną całość, którego podstawą jest miłość z jej wszystkimi odcieniami.

15-01-2014

Projekcja "Good luck and good fuck"

19 stycznia (niedziela) o godz. 18.00 zapraszamy do kawiarenki MDK na charytatywny pokaz lubańskiej komedii kryminalnej - "Good luck and good fuck" w reżyserii Bartosza Mereszki. Wstęp 15 zł, a całkowity dochód z projekcji przeznaczony będzie na leczenie Kamila Nowosielskiego. Zapraszamy!

15-01-2014

Dyskusyjny Klub Muzyczny - Peter Gabriel

DKM to stała propozycja Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu. Na spotkaniu 17 stycznia (piątek) obejrzeć będzie można koncert - Peter Gabriel - Secret World Live z 1994 roku.

10-01-2014

Koncert Starego Dobrego Małżeństwa

8 lutego o godz. 18:00 w Sali Widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu wystąpi Stare Dobre Małżeństwo - zespół, który ma swoich wiernych fanów i wciąż przemierza koncertowe szlaki. Grupa niezmiennie złożona jest z wyśmienitych muzyków towarzyszących liderowi Krzysztofowi Myszkowskiemu, śpiewającemu swoje kultowe piosenki. W czasie koncertu będzie można usłyszeć największe przeboje grupy takie jak - "Blues o 4 nad ranem", "Jak", "Komunia", "Bieszczadzkie Anioły" czy "Blues dla małej". Bilety w cenie 35 zł. dostępne są w Sekretariacie MDK (ul. Kościuszki 4) oraz w lubańskim oddziale PTTK (ul. Bracka 12).

08-01-2014

Skonan i Przeterminator

16 stycznia (czwartek) o godz. 19.00 zapraszamy na widowisko teatralno-rozrywkowe pt. Skonan i Przeterminator. Jest to historia dwóch mężczyzn spotykających się przed salą sądową, czekających na swoje sprawy rozwodowe. Mają dużo przemyśleń na życiowe tematy. Do czego to doprowadza. Sprawdźcie Państwo sami! W rolach tytułowych wystapią aktorzy jeleniogórskiego Teatru im. Cypriana Kamila Norwida: Tadeusz Wnuk i Jacek Grondowy. Autorem tekstu sztuki jest Grzegorz Żak, a wszystko okraszają scenografia Macieja Lechrera i muzyka Lecha Nawrockiego. Warto dodać, że muzyka grana na żywo przez kwartet Adwokat Band. Bilety w cenie 20 zł dostępne są w Sekretariacie MDK (ul. Kościuszki 4) oraz lubańskim oddziale PTTK (ul. Bracka 12)

08-01-2014

22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Już po raz 22. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem zebrane pieniądze przeznaczone będą na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Orkiestra zagra także w Lubaniu. Miejski Dom Kultury zaprasza wszystkich na Koncert Finałowy 12 stycznia (niedziela) od godz. 16.00 do 21.00. Dla wszystkich darczyńców wystapią lokalne zespoły artystyczne. Do zobaczenia!

16-12-2013

Operowy Festiwal Noworoczny w MDK

Operowy Festiwal Noworoczny – tam wypada być!

Miejski Dom Kultury w Lubaniu ma dla Państwa wspaniałą propozycję na artystyczne rozpoczęcie Nowego Roku. 4 stycznia (sobota) o godz. 18.00 zapraszamy na koncert w ramach Operowego Festiwalu Noworocznego na Dolnym Śląsku. W podróż do Wiednia i Włoch zabiorą Państwa wspaniali artyści (m.in. występująca pierwszy raz w Lubaniu Aleksandra Buczek – solistka europejskich scen operowych). W ich wykonaniu usłyszymy arie i ansamble z najsłynniejszych oper wielkich kompozytorów, a całość wzbogacą najpiękniejsze walce i polki. Tego wieczoru nie może Państwa zabraknąć w naszej Sali Widowiskowej.
  Bilety w cenie 35 zł (normalny) oraz 25 zł (ulgowy) dostępne są w Sekretariacie MDK w Lubaniu, ul. Kościuszki 4 oraz Oddziale PTTK Pogórze Izerskie, ul. Bracka 12. Polecamy także bilety grupowe (min. 10 osób) w cenie 20 zł. Informacje w Sekretariacie MDK, tel. 75 646 23 40.

12-12-2013

Zaproszenie na wernisaż

Miejski Dom Kultury w Lubaniu zaprasza wszystkich miłośników sztuki na wernisaż prac uczestników pracowni plastycznej. Zapraszamy do kawiarenki MDK w środę 18 grudnia o godz. 16.00.

04-12-2013

Warsztaty decoupage w MDK

Wszystkich, którzy chcą tworzyć cuda i cudeńka techniką decoupage zapraszamy na warsztaty w środę 11 grudnia o godz 16.00. Do zobaczenia w Miejskim Domu Kultury!