Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoła Podstawowa Nr 1

Aktualności:

02-06-2021

Aktywnie, zdrowo i kolorowo z okazji Dnia Dziecka!

„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta” (Jan Paweł II) – to jeden z cytatów o dzieciach, obok którego nie można przejść obojętnie.

02-06-2021

Mamy Laureatkę Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Ortograficzny 2021” wśród klas 7-8!

Bezbłędne pisanie i przyswajanie zasad ortograficznych jest niełatwą sztuką. W dniu 15 kwietnia br. uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z ortografią w wiosennej edycji ogólnopolskiego konkursu „Orzeł Ortograficzny 2021”.

30-05-2021

Egzamin ósmoklasisty

W dniach 25-27 maja br. uczniowie klas ósmych zmagali się z egzaminem sprawdzającym ich wiedzę z języka polskiego, matematyki oraz z języków obcych nowożytnych. Do testu przystąpili wszyscy ósmoklasiści naszej szkoły - 47 uczniów.

25-05-2021

Sukcesy sportowe w kolarstwie szosowym uczennic lubańskiej Jedynki

Nie bez przyczyny mówi się, że „szosa” to królowa wszystkich dyscyplin kolarskich. Jest najbardziej rozpoznawalną konkurencją w rodzinie sportów rowerowych. Na poważnie uprawiają ją nasze uczennice – na co dzień zawodniczki Miejsko-Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Kwisa Lubań.

25-05-2021

Mamy Laureatów Wojewódzkiego Konkursu pod hasłem „Wędrówki Szlakiem Wartości 2021”!

Myślą przewodnią tegorocznej edycji konkursu wojewódzkiego „Wędrówki Szlakiem Wartości 2021” było pożegnanie, a jego głównym założeniem-propagowanie idei pokoju oraz uświadomienie jego wartości jako przeciwwagi dla agresji i wrogości, ...

25-05-2021

Laureaci ogólnopolskiego konkursu z lingwistyki matematycznej Wieża Babel

Czym są zagadki logiczne? To wszelkiego rodzaju zadania, przy których należy nieco pogłówkować, by znaleźć nieoczywiste rozwiązania. Poza zwykłą rozrywką zagadki wpływają na umiejętność logicznego myślenia, a przecież ono zawsze jest w cenie!

16-04-2021

Sukcesy w zDolnym Ślązaku Fizycznym i Historycznym uczniów SP1!

Z przyjemnością informujemy, ż uczniowie naszej szkoły zakończyli z ogromnym sukcesem tegoroczne zmagania konkursowe zDolnego Ślązaka Fizycznego oraz Historycznego.

16-04-2021

Konkurs wielkanocny w SP1

Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole konkurs wielkanocny pod hasłem „Pisanka wielkanocna”. Organizując konkurs, chcieliśmy stworzyć naszym uczniom mozliwość prezentacji własnych dokonań twórczych oraz powrócić do tradycji wykonywania ozdób wielkanocnych.

30-03-2021

Czwartoklasista SP1 finalistą V Memoriału Urszuli Marciniak!

Od 2017 roku w dniu urodzin Urszuli Marciniak odbywają się zawody matematyczne „Memoriał”. Zmagania mają formę otwartych zawodów w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych, a ich celem jest popularyzacja matematyki,

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...