Aktualności:

25 listopada - Światowy Dzień Pluszowego Misia

25-11-2020

Dzień Pluszowego Misia

Dzień 25 listopada to wyjątkowy dzień, w którym wszystkie dzieci w przedszkolu obchodzą urodziny Misia.

25-11-2020

Bez barier w Szkole Podstawowej nr 4 w Lubaniu

W Szkole Podstawowej nr 4 w Lubaniu zmodernizowano teren, wykonano podjazd, zamontowano barierki i urządzenia na siłowni zewnętrznej. Wszystko z myślą o uczniach i osobach z niepełnosprawnościami.

23-11-2020

Nauczanie zdalne i praca opiekuńcza w naszej szkole.

Wirtualne lekcje są zdalnym odpowiednikiem klasycznego nauczania, z tą różnicą, że uczniowie nie siedzą w szkolnych ławkach, ale w swoich domach. Brak osobistego kontaktu pociąga za sobą konieczność szeroko rozumianej komunikacji online, obecnej na kilku płaszczyznach.

23-11-2020

Dziecko swoje prawa ma, dziecko swoje prawa zna. Cykl zajęć w ramach Dnia Praw Dziecka

W dniu 20 listopada zarówno dzieci, jak i dorośli, jednoczą się w wielu szkołach, by podjąć różne inicjatywy. Celem tych działań jest okazanie solidarności z najmłodszymi, których prawa nie są respektowane. Nasza szkoła również włączyła się obchody tegorocznego Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.

Światowy Dzień Życzliwości

Bądź dla wszystkich życzliwy, a świat będzie szczęśliwy!Przez cały dzień w czasie zabaw i zajęć dzieci zastanawiały się co to jest koleżeństwo, uprzejmość i życzliwość wobec rówieśników i dorosłych i jak można je okazywać.

Mięciutki, cieplutki kocyk

Zabawy z kocem to ćwiczenia w oparciu o Metodę Ruchu Rozwijającego. Kocem można się bawić na wiele sposobów np. huśtawka, tunel, naleśnik. Zabawy bardzo podobały się maluchom i mogłyby trwać bez końca.

,,Krople deszczu’’

W czwartek dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych. Na białej kartce papieru z zarysem postaci trzymającej parasolkę, malowały palcem i niebieską farbą krople deszczu. Taka twórczość rozwija motorykę małą i zmysł dotyku.

Spacer

Korzystając z pięknej jesiennej pogody dzieci wybrały się na spacer. Aktywnie i radośnie bawiły się, co widać na załączonych zdjęciach.

Pada deszcz

W czasie deszczu nasze dzieci się nie nudzą. Na początku zajęć zabawa muzyczno-ruchowa przy piosence ,,Deszczyk’’. Dzieci ruchami rąk naśladowały padający deszcz, wiatr, błyskawicę i grzmot.