Aktualności:

27-03-2022

Nakręceni na czytanie!

Uczniowie lubańskiej „Jedynki” wzięli udział w kolejnej odsłonie promującej czytelnictwo. Tym razem w myśl zasady „Czytać, myśleć, uczestniczyć” wskazującej nadrzędną ideę programu realizowanej w naszej szkole innowacji czytelniczej pod hasłem „Czytanie jest cool”

25-03-2022

Ostatni dzwonek! Zgłoś się do programu stypendialnego Horyzony!

Zdobądź finansowanie nauki w szkole średniej we Wrocławiu – rekrutacja do Programu Stypendialnego Horyzonty jeszcze tylko do 31 marca 2022 r.

25-03-2022

Świat, w którym żyjemy - wołamy o pokój

Podczas zajęć WOSu uczniowie klas ósmych aktywnie realizowali temat "Świat, w którym żyjemy - wołamy o pokój". Zajęcia poświęcone były wojnie w Ukrainie, empatii, źródłom pozyskiwania rzetelnych informacji na temat wojennych wydarzeń oraz pomocy, którą możemy udzielić uchodźcom

Światowy Dzień Wody w PM3

22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody, który przebiegał pod hasłem „Woda to skarb”!

Tajna misja w 1c

Agenci, Zróbcie coś! Lekcje nie mogą trwać WIECZNIE!

Światowy Dzień Osób z Zespołom Downa w 1c

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, to też ustanowiony z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa - Światowy Dzień Zespołu Downa.

1. miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego kl. 7-8

Mamy kolejny sukces językowy! Za nami eliminacje „XV Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego klas 7-8”. Uczestnikami tegorocznych eliminacji byli uczniowie z powiatu lubańskiego – laureaci eliminacji szkolnych, a zrealizowano je w ramach zadań Pracowni Wspierania Uzdolnień przy PCE w Lubaniu.

22-03-2022

Zmagania z poezją podczas etapów powiatowych zakończone sukcesem.

Za nami kolejne konkursy powiatowe. Tym razem uczniowie lubańskiej „Jedynki” – laureaci eliminacji szkolnych wzięli udział w „Powiatowych Konkursach Recytatorskich” kl. 4-6 i 7-8. Należ nadmienić, iż były to już szesnaste eliminacje, a ich tematem było hasło „Świat przyrody wierszem malowany”.

Maluszki - pogoda

W marcu jak w garncu