Aktualności:

11-06-2013

Weź udział w Grand Prix Lubania!

Serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Szosowym Wyścigu Kolarskim "Grand Prix Lubania" - ruszamy 30 czerwca (niedziela) o godz. 10.30 z Lubania.

01-06-2013

Propozycje MiPBP w Lubaniu na okres czerwiec - grudzień 2013 r.

Serdecznie Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami bibliograficznymi oraz ofertą zajęć prowadzonych w głównej siedzibie Biblioteki w Lubaniu w okresie od czerwca do grudnia 2013 r.

31-05-2013

III Turniej Piłki Nożnej dolnośląskich służb mundurowych.

W ubiegły piątek na boisku sportowym ul. Lwówecka w Lubaniu odbył się III Turniej Piłki Nożnej Funkcjonariuszy Publicznych o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Lubaniu. W turnieju wzięło udział 8 drużyn reprezentujących służby mundurowe.

31-05-2013

"Król umiera, czyli ceremonie"

Miejski Dom Kultury serdecznie zaprasza na spektakl pn "Król umiera, czyli ceremonie" Eugene Ionesco w wykonaniu Grupy Teatralnej OKULAR. Premiera 4 czerwca 2013 o godz. 19:00 w sali widowiskowej MDK Lubań (ul. Kościuszki 4). Reżyseria: Aneta Ćwieluch. Wstęp wolny.

Agaty Doliny Rzeki Kwisy

Muzeum Regionalne w Lubaniu serdecznie zaprasza na wystawę Agaty Doliny Rzeki Kwisy. Zaprezentowane zostały unikatowe okazy agatów z Lubania i regionu, których piękno dostrzeżono już XVIII w., wymieniając je wśród ważniejszych złóż tego minerału w Saksonii.

Wieża ma powodzenie

Od początku maja Wieża Bracka jest dostępna dla turystów, przez miesiąc odwiedziło ją ponad 140 gości.

Baby Boom w Naszym Zoo

Pomimo niesprzyjającej aury pogodowej, w Naszym Zoo Görlitz Zgorzelec przybywa coraz więcej młodych zwierząt. Dzień 24 maja 2013, zapisze się w kronice Naszego Zoo jako piątek urodzaju. Możemy bowiem mówić o prawdziwym baby boomie gdyż, tego dnia w Naszym Zoo przyszło na świat aż 10 zwierząt!

Księstwo Czocha

8 czerwca 2013 r. mury zamku Czocha będą świadkiem niecodziennego wydarzenia. W tym dniu na dziedzińcu zamku odbywać się będą obchody Księstwa Czocha. Przedsięwzięcie rozpoczęte zostanie o godz. 13:00 uroczystą koronacją.

29-05-2013

Udany weekend kolarzy górskich z lubańskiej „Kwisy”.

W Sobotę 25 maja w Wieluniu odbyła się druga edycja tegorocznego Bike Maratonu. Na starcie stanęło ponad 600 zawodników z całego kraju. Barwy „Kwisy” reprezentowali Sebastian Dycha oraz Kamil Adamski. Organizatorzy przygotowali jak zwykle 3 rodzaje tras mini 34km mega 61 km i giga 94 km. Nasi zawodnicy postanowili zmierzyć się z dystansem mini którego łączna suma przewyższeń wynosiła tylko 200 metrów.

Popołudnie zabaw dla dzieci

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka – 1 czerwca, w godzinach od 15:00 do 17:30, w Naszym Zoo, będą poszukiwani mali, mleczni eksperci! Tego dnia, na placu zabaw wraz z dziećm będziemy próbowali, zgadywali, układali puzzle, bawili się, kręcąc się tematycznie dookoła krowy i jaka, również mleka i produktów mlecznych. Każde dziecko otrzyma „paszport eksperta mlecznego”, w którym będzie dokładnie wpisywane ile mililitrów mleka zostało wydojone, czy wie jak wytwarzane jest masło, czy złapano jaka, spróbowano tsampy oraz czy rozpoznano wszystkie produkty mleczne.