Invest in Lubań

Aplikacja

Aktualności:

22-05-2024

Odnawiamy oznakowanie poziome na miejskich drogach

Oznakowanie poziome wpływa na usprawnienie ruchu pojazdów, zapewnienie bezpieczeństwa oraz ułatwienie korzystania z dróg.

22-05-2024

Deratyzacja studzienek kanalizacyjnych

Leptospiroza, gorączka szczurza, choroba hantawirusowa (gorączka krwotoczna), hymenolepioza, turalemia, a nawet dżuma to groźne choroby przenoszone przez gryzonie, bytujące w pobliżu ludzkich siedzib.

21-05-2024

Ucztowali i zwiedzali

Degustacja z ogromną porcją historycznych, artystycznych i oczywiście kulinarnych wrażeń odbyła się podczas Lubańskiej Nocy Muzeów i Historycznych Smaków.

21-05-2024

Narkotesty dla policji

Komenda Powiatowa Policji w Lubaniu otrzymała od miasta Lubań 100 sztuk nowoczesnych testów narkotykowych o łącznej wartości 10692,00 zł.

17-05-2024

Stawiamy na profilaktykę

W lubańskich szkołach zostały zrealizowane profilaktyczne programy dla uczniów z zakresu uzależnień. Nie zabrakło również szkolenia dla nauczycieli, które dotyczyło wspierania wychowanków.

17-05-2024

Niezłe kwiatki na Dzień Komunalnika

W Dniu Pracownika Gospodarki Komunalnej żaden lubański „komunalnik” pracy fizycznej się nie boi. Wszyscy razem, w jednym tempie upiększają Lubań. Właśnie wtedy pracownicy biurowi zamieniają garnitury i garsonki na odblaskowe kamizelki z napisem ZGiUK Lubań, zakasają rękawy i zabierają się do prac ogrodniczo-porządkowych.

16-05-2024

Kwietna łąka nad Siekierką

Łąki kwietne wspomagają bioretencję, wzbogacają bioróżnorodność i – co równie ważne - upiększają okolicę.

15-05-2024

Utrudnienia na ulicy Esperantystów

Polska Spółka Gazownictwa informuje, że w dniach 20 – 21 maja (poniedziałek - wtorek) będą utrudnienia w ruchu na ulicy Esperantystów.

14-05-2024

O teraźniejszości i przyszłości z nowym burmistrzem Lubania

Wolą wyborców nowym burmistrzem Lubania został Grzegorz Wieczorek. Kim jest, jaki jest i jakie ma plany – zapytaliśmy włodarza, który w czasie sesji 7 maja został zaprzysiężony.

14-05-2024

Ósmoklasiści rozpoczęli egzaminy

Język polski, matematyka i język obcy nowożytny to przedmioty, z którymi będą musieli zmierzyć się uczniowie klas ósmych podczas egzaminu podsumowującego naukę w szkole podstawowej.