Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

Aktualności:

20-11-2023

V Festiwal Kobiet przed nami

Już w tym tygodniu (23 i 24 listopada) lubańska Biblioteka w Ratuszu zaprasza wszystkich (nie tylko kobiety) na Festiwal Kobiet. Sprawdźcie program!

29-10-2023

„Pasieka Możliwości” - wystawa

26 października 2023 r. w „Galerii nad Schodami” Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. M. Konopnickiej w Lubaniu miało miejsce otwarcie wystawy „Pasieka możliwości”.

25-10-2023

Algieria warta poznania

Spotkania miłośników podróży to działanie cykliczne odbywające się w lubańskiej bibliotece. Tym razem bohaterem czwartkowego popołudnia (19 listopada 2023 r.) była Algieria. A to za sprawą mieszkańca Lubania p. Mieczysława Szyszkowicza, który w Algierii po raz pierwszy znalazł się w latach 80. XX wieku jako pracownik naukowy i wykładowca uniwersytecki.

V Festiwal Kobiet w lubańskiej Bibliotece

Już po raz piąty Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu zaprasza na Festiwal Kobiet.

Pasieka Możliwości - wystawa

26 października o godzinie 10:30 w Bibliotece w Ratuszu odbędzie się otwarcie wystawy Pasieka Możliwości.

Strefa Młodych w lubańskiej Bibliotece już czynna

Biblioteka w Lubaniu stara się skierować swoją ofertę programową do różnych grup wiekowych. Tym razem grupą docelową programu "Wzmocnij Swoje Otoczenie" stała się młodzież. Dnia 12 października nastąpiło otwarcie "Strefy Młodych", która została wydzielona w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży lubańskiej książnicy.

14-10-2023

Konkurs fotograficzny Nowa twarz książki – Sleeveface

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu wraz z Biblioteką w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu zaprasza do wzięcia udziału w konkursie.

12-10-2023

Odwiedź Algierię w Bibliotece

Biblioteka w Ratuszu zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu “Podróże kręcą, podziel się pasją”.

10-10-2023

Noc Bibliotek w lubańskim ratuszu

Noc Bibliotek 2023 już za nami, a to był prawdziwy festiwal kreatywności i przygody!

06-10-2023

Lubańska Noc Grozy 2023

Warsztaty, film, prelekcje i nocny spacer! Nie ma co się bać! Ale jeśli ktoś lubi to tym bardziej zapraszamy!