18-07-2024

Wakacje to czas zabawy i odpoczynku od obowiązków szkolnych.

Wakacje to czas zabawy i odpoczynku od obowiązków szkolnych. To także czas by zadbać o swoją wiedzę na temat emocji, problemów uzależnień, zagrożeń czających się w sieci oraz empatii i asertywności.

Przy współpracy z Miejska Komisją Rozwiązania Problemów Alkoholowych w Lubaniu zorganizowaliśmy cykl zajęć psychoedukacyjnych z Panem Hubertem Giezkiem.

Tak istotne i konieczne w wieku szkolnym treści przekazywane w formie zabaw i kreatywnego działania w grupie trafiają do dzieci wyjątkowo łatwo. W czasach wszechobecnego internetu, nadmiaru bodźców i uzależnień behawioralnych bardzo ważne jest, aby edukować profilaktycznie dzieci, wspierać i reagować na niepokojące sygnały odpowiednio wcześniej.

Hubert Giezek- pedagog i socjoterapeuta z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Prowadzi konsultacje indywidualne z zakresu uzależnień oraz kompetencji psychospołecznych, takich jak radzenie sobie ze stresem, trudnymi emocjami, budowanie pewności siebie, asertywności. Realizuje zajęcia profilaktyczne i socjoterapeutyczne z uczniami szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jest również wykładowcą na uczelni wyższej, szkoli rodziców oraz nauczycieli. Wyróżniony przez Prezydenta Wrocławia za działalność profilaktyczną.