Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
10-06-2024

W bieżącym roku szkolnym uczniowie SP1 wzięli udział w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny 2024”. Konkurs miał charakter testu. Zadania oraz termin były ustalone przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontières. Na rozwiązanie testu przeznaczono 75 minut. Warto zaznaczyć, że obecnie zmaganiom przypisuje się miano masowej imprezy matematycznej na świecie, a wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy zadań dla poszczególnych poziomów podnoszą jego atrakcyjność. Otrzymaliśmy już wyniki końcowe i … mamy powody do dumy, gdyż nasi młodzi oraz starsi matematycy odnieśli niemałe sukcesy.

Sześcioro uczniów lubańskiej Jedynki uzyskało wyróżnienia: w kategorii "Żaczek": - Milena Grzegorczyk (2a) i Natalia Karłowska (2b),  w kategorii „Maluch” – Wilhelm Bardowski (3c) i Alicja Kicuła (4c); zaś w kategorii „Kadet” – Karolina Markudis i Paweł Kiełdanowicz (oboje z 7a). Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów matematycznych!

Koordynatorem konkursu w SP1 był pan Daniel Kucharczyk – nauczyciel matematyki.

MLe

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...