Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
08-05-2024

7 maja odbyła się inauguracyjna sesja Rady Miasta Lubań, zwołana przez Komisarza Wyborczego w Jeleniej Górze II.

Sesję poprowadził radny-senior Kazimierz Kiljan, który powitał nowo wybranego burmistrza, radnych, a także zaproszonych gości.

Wręczenie zaświadczeń o wyborze radnych oraz o wyborze Burmistrza Miasta Lubań poprzedziło wystąpienie Przewodniczącej Miejskiej Komisji Wyborczej w Lubaniu Anny Zawłockiej.

Kolejnym punktem było uroczyste ślubowanie radnych, a następnie ślubowanie Grzegorza Wieczorka, który 7 kwietnia został wybrany Burmistrzem Miasta Lubań.

- Z woli mieszkańców mam dziś zaszczyt stanąć przed Państwem, wygłaszając rotę ślubowania. Dziękuję z tego miejsce tym, którzy zdecydowali się oddać na mnie swój głos, jak i tym, którzy wzięli udział w wyborach samorządowych, udowadniając, że losy Lubania nie są im obojętne. Wybór mojej osoby to wielki dla mnie honor, ale również ogromne zobowiązanie i odpowiedzialnośćmówił Grzegorz Wieczorek w swoim wystąpieniu.

Uchwałą nr I/1/2024 Przewodniczącym Rady Miasta Lubań został wybrany radny Witold Chojnacki, który następnie ogłosił przerwę w obradach do dnia 13 maja do godziny 9.00.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...