Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
19-04-2024

„SIM”, czyli Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa, to spółka realizująca program budowy mieszkań o niższym od rynkowego czynszu.

„SIM” skierowana jest do mieszkańców, którzy nie posiadają tytułu prawnego do lokalu mieszkalnego w danej miejscowości i nie są w stanie kupić mieszkania na kredyt, a dysponują środkami finansowymi na regularne opłacanie czynszu. 

Każda jednostka samorządowa, wchodząca do spółki, otrzymała 3 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa (RFRM), jako wkład własny na objęcie udziałów w spółce z przeznaczeniem m.in. na utrzymanie spółki w początkowym okresie, koncepcję architektoniczną, a częściowo również na sfinansowanie samej inwestycji.  

W Lubaniu budynki wielorodzinne, budowane w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej mają powstać w dwóch lokalizacjach, przy ulicach: Zawidowskiej i Słowackiego. Dla Spółki oraz miasta ważne jest, aby przy wykorzystaniu dostępnych środków, zachować niski czynsz i partycypację przyszłych najemców na poziomie 10% wartości mieszkania.  

Osoby zainteresowane „SIM” zachęcamy do wypełnienia ankiety, która pozwoli na wypracowanie koncepcji budowy mieszkań dostosowanej do wymagań mieszkańców Lubania. 

LINK DO ANKIETY

Termin: do 31 maja 2024 r.  

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...