Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
18-04-2024

Pracownicy Nadzoru Wodnego Lubań przy współpracy Urzędu Miasta Lubań prowadzą prace porządkowe Siekierki.

Prace porządkowe na Siekierce. W centralnej części zdjęcia płynie oczyszczona rzeka. W tle koparka. Dookoła wiosna w pełnej krasie - zieleń i ukwiecone drzewka.

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie prowadzi właśnie prace porządkowe lubańskiego cieku wodnego. Efekty tych działań widać już na Siekierce płynącej przy ul. Łużyckiej. W ramach współpracy z lubańskim samorządem Nadzór Wodny Lubań może liczyć na wsparcie ze strony miejskiej spółki - Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych. Pracownicy ZGiUK Lubań w miejscach, gdzie trwają prace, podstawiają kontenery lub na bieżąco przechwytują i wywożą zebrane odpady.

Warto dodać, że pracownicy lubańskiego oddziału Wód Polskich w ubiegłym tygodniu przeprowadzili akcję sprzątania skarp naszego cieku z zalegających tam odpadów.
- Pamiętajmy o tym, że wody to nie śmietnik. Choć świadomość ekologiczna z każdym rokiem wzrasta, to niestety z problemem zaśmiecania i zanieczyszczania wód nadal spotykamy się niezwykle często. Rzeka nie produkuje śmieci, rzeka nie wyczyści się sama, a za jej stan odpowiadamy my sami apeluje Kierowniczka Nadzoru Wodnego Lubań Aleksandra Czeladka.

Więcej na temat działalności Nadzoru Wodnego Lubań można przeczytać w artykule pt. Kierowniczka Nadzoru Wodnego na sesji Rady Miasta Lubań.
(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...