Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
12-04-2024

Miasto Lubań,  KulturBrücken Görlitz e.V.  oraz Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” zapraszają organizacje pozarządowe i grupy nieformalne z Lubania oraz powiatu lubańskiego do udziału w festynie Dzień Aktywnej Rodziny DAR, który odbędzie się w sobotę 8 czerwca 2024 r. na lubańskim rynku.

 

Przed nami  jubileuszowa edycja festynu DAR, który od 2014 r. corocznie jest organizowany przez lokalne stowarzyszenia, fundacje, kluby i grupy z Lubania oraz innych gmin powiatu lubańskiego wspólnie z Miastem Lubań. Tegoroczny DAR będzie wyjątkowy ze względu na udział w nim organizacji i grup ze strony niemieckiej w ramach projektu "Transgraniczny Dzień Aktywnej Rodziny".

Każdego roku impreza przyciąga rzesze mieszkańców Lubania, umożliwiając im poznanie lokalnych społeczników i pasjonatów oraz aktywne spędzenie wolnego czasu. Stowarzyszenia, fundacje, kluby i grupy prezentują swoją działalność na indywidualnych stanowiskach wystawienniczych. Włączają się też w barwny program artystyczny na scenie, na której występują również dzieci i młodzież oraz artyści lubańskiego domu kultury.

Właśnie ruszają przygotowania do tegorocznej edycji festynu, koordynowane przez Łużyckie Centrum Rozwoju w Lubaniu (miasto Lubań), KulturBrücken Görlitz e.V oraz Stowarzyszenie P-ZFST „Pogranicze”. Nie przegap okazji, zgłoś się już teraz i zaprezentuj swoją aktywność na DAR-ze 2024!

WARUNKI UDZIAŁU:

  1. Udział w Dniu Aktywnej Rodziny DAR 2024 jest dla organizacji i grup jest bezpłatny.
  2. Obowiązkowy jest udział w całości wydarzenia.
  3. Organizacje i grupy prezentują swoją działalność na stanowiskach wystawienniczych. Każde stanowisko uczestniczy obowiązkowo we wspólnej grze pozarządowej skierowanej do osób odwiedzających festyn.
  4. Dodatkowo zainteresowane organizacje i grupy mogą włączyć się do programu na scenie, z występami artystycznymi lub pokazami.

ZGŁOSZENIA:
Zgłoszenia od organizacji i grup nieformalnych z Lubania oraz powiatu lubańskiego zainteresowanych udziałem przyjmuje do 19.04.2024 r. Lokalny Inkubator Organizacji Pozarządowych w Lubaniu przy wykorzystaniu wypełnionego formularza zgłoszeniowego (plik word) przesłanego mailem lub przekazanego osobiście.

DODATKOWE INFORMACJE:                                                                      

Lokalny Inkubator Organizacji Pozarządowych (NGO) w Lubaniu
prowadzony przez Stowarzyszeniu Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”

  1. Armii Krajowej 30, 59-800 Lubań (1. piętro, budynek główny)
    Tel. 696 256 420 (numer czynny w godzinach pracy)

Godziny pracy: od poniedziałku do piątku od 16:00 do 19:00
E-mail: inkubatorngo.luban@gmail.com

FB: www.facebook.com/Stowarzyszenie.POGRANICZE

Projekt „Transgraniczny Dzień Aktywnej Rodziny” jest finansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Funduszu Małych Projektów Polska – Saksonia 2021-2027.

Załączniki

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...