Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
29-02-2024

W ostatnim tygodniu dzieci, uczęszczające do świetlicy szkolnej, wzięły udział w serii zajęć pn.„Jedz owoce i warzywa”. Ich głównym celem było kształtowanie nawyku jedzenia warzyw i owoców oraz zrozumienie znaczenia witamin dla zdrowia. Nasze „świetliczaki” zapoznały się zatem z zasadami żywienia młodego człowieka, dowiedziały się, co oznacza pojęcie jedna porcja (warzyw/owoców) czy zrozumiały istotę picia codziennie dużej ilości płynów – głównie wody. Ponadto dzieci wraz z opiekunami grup przygotowały pyszne sałatki (bomby witaminowe) oraz wykonały prace plastyczne pt. „Moja śniadaniówka”.

Oczywiście, nie mogło też zabraknąć zabaw tematycznych, np. „Jakim owocem jestem?” i rozpoznawanie zmysłami węchu lub smaku, jaki owoc/warzywo przed chwilą został skosztowany. Wszystkie zajęcia grupowe cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci. Teraz już wiedzą, że należy jeść smacznie, zdrowo i kolorowo!

Dodatkowo 24 lutego minęły już 2 lata od agresji Rosji na Ukrainę i związanej z tym wydarzeniem wojny za naszą wschodnią granicą. W naszych grupach świetlicowych mamy też dzieci, które wraz ze swoimi rodzicami uciekły z kraju, gdzie nieustanie toczą się walki. Ich adaptacja w nowym kraju oraz środowisku szkolnym przebiegła nadzwyczaj sprawnie. W lubańskiej Jedynce dzieci i młodzież z Ukrainy mogą zatem czuć się wolne, wspierane i otoczone opieką. Jesteśmy solidarni!

MLe

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...