Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
18-02-2024

9 lutego, w SP1, odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas I. Wydarzenie to jest corocznym, oficjalnym przyjęciem pierwszaków do grona czytelników biblioteki szkolnej. Zanim jednak uczniowie złożyli specjalne przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, w którym główne role zagrali: Królowa Książka i Rycerz. W jego trakcie otrzymali zaś garść informacji na temat regulaminu wypożyczania książek oraz zasad zachowania w bibliotece. Po takim wprowadzeniu pierwszoklasiści obiecali, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

I wreszcie przyszedł czas na wypożyczenie pierwszej książki. Z pewnością – w tym momencie – radość nowych czytelników była ogromna! Przy okazji wszystkim pierwszakom życzymy, aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz nieustanna pasja czytelnicza. 

Opiekunami szkolnej biblioteki są panie: Agnieszka Chorosza i Agata Dudkiewicz.

MLe

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...