Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
27-03-2023

Zapraszamy do obejrzenia filmu Beaty Netz i Mieczysława Chudzika pt. „Feliks Netz i sztuka słowa”. Film opowiada historię, mocno związanego z Lubaniem, Feliksa Netza (1939-2015) - polskiego poety, prozaika, dramaturga radiowego, tłumacza, krytyka literackiego i filmowego, publicysty.

W 2018 roku, przy okazji uroczystości nadania nazwy placowi Feliksa Netza, na stronie miasta ukazał się artykuł dotyczący wydarzenia, ale też przybliżający sylwetkę niezwykłego lubanianina.

„Feliks Netz wybitny polski poeta, prozaik, tłumacz, dziennikarz radiowy, eseista, krytyk filmowy, człowiek teatru i filmu mieszkał w Lubaniu w latach 1945-1955. Tutaj pobierał nauki - najpierw w Szkole Podstawowej nr 3 przy ulicy Górnej, a następnie w Liceum Ogólnokształcącym. Pomimo, że w roku 1955. opuścił Lubań, by zamieszkać do końca życia w Katowicach, nigdy nie zapominał o mieście swojego dzieciństwa i wczesnej młodości. W jego prozie i poezji Lubań był często obecny. Sam pisarz zawsze podkreślał, że to właśnie tu stał się poetą”.

Video

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...