12-11-2022

Święto Odzyskania Niepodległości to jedno z kilku wydarzeń w ciągu roku, które zachęca nie tylko dorosłych, ale także i najmłodszych do bliższego poznania swojego kraju, jego historii oraz kultury.
Przygotowując się do obchodów  Święta Odzyskania Niepodległości dzieci z naszego Przedszkola poznawały symbole narodowe, czytały najważniejsze legendy polskie, dowiedziały się kto to był Marszałek Józef Piłsudski, uczyły się wierszy oraz pieśni patriotycznych.  Cały tydzień poświęcony  naszej Ojczyźnie, został uwieczniony 10 listopada, kiedy to nasi Mali Patrioci odśpiewali wspólnie hymn „Mazurek Dąbrowskiego”  oraz zaprezentowali poznane wiersze, układy taneczne i pieśni.