03-11-2022

Dzień dyni to jesienne wydarzenie, które po raz kolejny z radością obchodziliśmy w naszym przedszkolu. Tego dnia dzieci przyniosły różne okazy dyni i ubrały się w rożnych odcieniach  koloru pomarańczowego. Wspólnie ozdabialiśmy dynie, które później stały się piękną jesienną dekoracją naszego przedszkola. Wśród atrakcji jakie czekały tego dnia na dzieci nie zabrakło konkurencji sportowych, takich jak: turlanie dyni, slalom z dynią, gry w kręgle. Ponadto dzieci oceniały i porównywały dynie- jej ciężar, wielkość, kształt. Z ciekawością sprawdzały co znajduje się w jej środku, dzięki temu wiedzą już skąd się biorą pestki dyni i jak smakują. Dodatkowo miały możliwość  degustacji zupy bardzo zdrowej i pomarańczowej - oczywiście dyniowej!
Dzień dyni corocznie obchodzony w naszym przedszkolu zawsze wywołuje miłe wrażenie
i zadowolenie dzieci, pozwalając równocześnie wzbogacić ich wiedzę na temat różnorodnego wykorzystania dyni i  zdrowotnych właściwości tego urodziwego warzywa.