20-09-2022

16 września (piątek) bibliotekarze z powiatów: lubańskiego, zgorzeleckiego, lwóweckiego i karkonoskiego wzięli udział w szkoleniu pod hasłem „Jak być kreatywnym w bibliotece?”.

W dobie Internetu i rozwijającej się technologii instytucje kultury zmieniają swój charakter, nadążając za rosnącymi potrzebami użytkowników. W związku z tym praca bibliotekarza wymaga ciągłego rozwijania nowych umiejętności.

Podczas szkolenia zorganizowanego przez naszą bibliotekę wspólnie wykonywaliśmy ćwiczenia, mające na celu pobudzenie kreatywności. Prowadząca, pani Małgorzata przygotowała dla nas kilka ciekawych wyzwań, przekonując, że pomysłowość to cecha, którą można wykształcić.

Na zakończenie, wszyscy byliśmy zgodni, że warto się spotykać, rozmawiać, wymieniać doświadczeniami, bo wtedy ta kreatywność jest najbardziej efektywna.

Wydarzenie zrealizowano w ramach zadanie: “Kultura zbliża…zwłaszcza w bibliotece” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025.