08-04-2022

6 kwietnia 2022 r. w naszej bibliotece odbyło się szkolenie zatytułowane „Podcasty – czym są i jak wykorzystać ich potencjał w bibliotece”.

Prowadząca, pani Natalia Kościńska, jest trenerką w firmie Good Books oraz autorką podcastu Słowiańskości, gdzie popularyzuje słowiańską kulturę ludową, historię oraz popkulturę. Podczas warsztatów w lubańskiej książnicy przekazała zarówno teoretyczną, jak i praktyczną wiedzę na temat publikacji internetowych oraz ich tworzenia. Podzieliła się praktycznymi wskazówkami i doświadczeniami z całego procesu powstawania podcastu, od doboru tematu, po montaż i udostępnianie go słuchaczom. Biorący udział w szkoleniu bibliotekarze z Lubania oraz nasi koledzy i koleżanki z bibliotek powiatowych dowiedzieli się ponadto jak mogą wykorzystać te formę kontaktu z czytelnikami w swojej codziennej pracy.

Wydarzenie zrealizowano w ramach zadanie: “Kultura zbliża…zwłaszcza w bibliotece dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025.