21-03-2022

Wiosna w błękitnej sukience wzięła krokusy na ręce i przybyła do Przedszkola Miejskiego nr 3 aby świętować Pierwszy Dzień Wiosny.

Dzieci razem z Panią Wiosną przemaszerowały w barwnym pochodzie wokół przedszkola przy dźwiękach instrumentów i okrzykach radosnego powitania. W ogrodzie przedszkolnym na dzieci czekały wiosenne wyzwania: zagadki, szukanie oznak wiosny, ozdabianie sukni Pani Wiosny. Tego dnia towarzyszyła nam piosenka "Wiosna w błękitnej sukience", dzieci radośnie bawiły się i tańczyły w rytm piosenek i pląsów m.in. " Mała Dominika", " Krasnoludek", " Taniec Mai".

Nadeszła po zimie, poznaliśmy jej imię, kroczyła z kwiatów pękami i słońca promieniami.

WITAJ WIOSNO!

S.M.