Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
18-01-2022

Już niedługo w naszym Ośrodku funkcjonariusze Straży Granicznej będą mogli szkolić się w symulatorze statku powietrznego, stworzonym w oparciu o wycofany z użytku samolot Boeing 737.

Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu może pochwalić się przedsięwzięciem w postaci budowy hangaru wraz z infrastrukturą towarzyszącą, który będzie służył do prowadzenia szkoleń funkcjonariuszy Straży Granicznej. Obiekt został zaprojektowany dla celów szkoleniowych, związanych z organizacją i przeprowadzaniem powrotów przymusowych cudzoziemców do krajów pochodzenia drogą lotniczą.

W dniu dzisiejszym do naszego Ośrodka dostarczono symulator statku powietrznego na bazie wycofanego z użytku autentycznego samolotu Boeing 737, „głównego bohatera” infrastruktury szkoleniowej, który docelowo będzie umiejscowiony w hangarze. Pozwoli to na prowadzenie szkoleń w środowisku jak najbardziej zbliżonym do realnego. 

Będzie to jeden z najnowocześniejszych obiektów na skalę europejską, który zapewni możliwość prowadzenia szkoleń w sposób kompleksowy: od momentu zatrzymania do chwili przekazania cudzoziemca służbom w jego kraju pochodzenia. Znajdą się tam miedzy innymi: pomieszczenia dla osób zatrzymanych, symulator dachowania samochodu osobowego, sala do technik interwencji, nowoczesna multimedialna sala wykładowa. 

Całe przedsięwzięcie realizowane jest z projektu nr 1/10-2019/BK-FAMI współfinansowanego z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji na lata 2014-2020.

(OSS SG w Lubaniu)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...