Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
26-09-2021

Międzynarodowy Dzień Kropki to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzone jest 15 września.

Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię  i wspólnie się pobawić.

W naszej szkole najmłodsi uczniowie już od samego rana cieszyli się tym dniem! Odbyła się prezentacja książki pt. ,,The Dot”, której autorem jest Peter Reynolds. Jest to historia małej dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Następnie uczniowie klas trzecich odwiedzili uczniów klas pierwszych i przeczytali swym młodszym kolegom ciekawą bajkę o "Kropeczce Psoteczce". Na zakończenie naszego świętowania została zrealizowana najbardziej twórcza część zajęć - prace plastyczne inspirowane wyobraźnią naszych uczniów.  

Międzynarodowy Dzień Kropki ma bardzo ważne przesłanie nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale też dorosłych. Każdy ma przecież jakiś talent. Dzień Kropki ma zachęcać do ich odkrywania oraz dodawać odwagi w pokazywaniu ich światu. Bądźmy kreatywni!

Czasem wystarczy zacząć od kropki…

To był wspaniały dzień dla nas wszystkich! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.  

A.O.

 

                                                                                                                                                                             

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...