Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
17-09-2021

17 września obchodzimy 82. rocznicę agresji Związku Sowieckiego na Polskę oraz Światowy Dzień Sybiraka. Lubanianie upamiętnili i oddali hołd setkom tysięcy Polaków dotkniętych tragedią zesłania na „nieludzką ziemię”.

Rocznicę wydarzeń obchodzono w kościele pw. Świętej Jadwigi w Lubaniu. W Mszy Świętej odprawionej w intencji Ojczyzny i Sybiraków uczestniczyli przedstawiciele Związku Sybiraków Koło w Lubaniu, poczty sztandarowe, przedstawiciele władz miasta i powiatu, uczniowie oraz mieszkańcy Lubania. Wartę honorową pod wotum dziękczynnym pełnili uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej.

Wicestarosta w imieniu samorządu miasta i powiatu złożył Sybirakom życzenia:

- Szanowni Państwo, dzisiejszą mszą świętą, modlitwą, złożeniem kwiatów pod tablicą pamiątkową dajemy świadectwo, że pamiętamy. Pamiętamy, że wolność nie jest dana raz na zawsze. W tym dniu wszystkim Sybirakom w imieniu własnym i wiceburmistrza, starosty lubańskiego oraz burmistrza Lubania pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia – mówił Konrad Rowiński, wicestarosta lubański. - Cieszę się, że jesteście, pomimo wieku, trzymacie się razem. Jestem przekonany, że pomagacie sobie wzajemnie. Życzę Państwu przede wszystkim dużo zdrowia, radości, codziennego uśmiechu i dobrego samopoczucia.

Uroczystość zakończono odśpiewaniem Marszu Sybiraków oraz złożeniem kwiatów pod wotum dziękczynnym.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...