01-02-2021

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Prace konkursowe można nadsyłać do 19.03.2021.

Tegoroczny konkurs przeprowadzany jest w trzech kategoriach:

- Plastycznej - zadaniem uczestnika jest stworzenie projektu plakatu na temat związany ze Zbrodnią Katyńską

- Literackiej - zadaniem uczestnika jest przygotowanie pracy pisemnej na temat „Współczesny wymiar kłamstwa katyńskiego”.

- Tekst piosenki - zadaniem uczestnika jest przygotowanie tekstu piosenki poświęconej Zbrodni Katyńskiej.

Prace konkursowe należy nadsyłać do 19 marca 2021 r.

W konkursie uczestniczyć mogą uczniowie szkół ponadpodstawowych położonych na terytorium Polski.

Każdy uczestnik może złożyć maksymalnie jedną pracę w każdej z trzech kategorii.

Przyjmowane będą wyłącznie prace indywidualne, nie jest dopuszczalne składanie prac zbiorowych.

Prace konkursowe muszą zostać przygotowane w języku polskim.

Dla laureatów w każdej z kategorii przewidziane są nagrody rzeczowe: za zajęcie pierwszego miejsca laptop, za zajęcie drugiego miejsca tablet, za zajęcie trzeciego miejsca czytnik ebook. Dla uczestników, którzy zajmą miejsca 4-10 przewidziano wyróżnienia i nagrody rzeczowe.

Organizatorem konkursu jest Kancelaria Sejmu.

Wszelkie pytania związane z organizacją konkursu należy kierować na adres:

Kancelaria Sejmu, Centrum Informacyjne Sejmu,

1. Wiejska 4/6/8, 00-902 Warszawa, tel.: 22 694 19 66, mail: konkurs@sejm.gov.pl

Źródło: https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/page.xsp/konkurs