Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
31-10-2019

To już kolejny sezon, kiedy Straż Miejska w Lubaniu rusza na ratunek każdemu kierowcy, któremu nie chce odpalić samochód.

To już kolejny sezon, kiedy Straż Miejska w Lubaniu rusza na ratunek każdemu kierowcy, któremu nie chce odpalić samochód.

Trzy lata temu lubańska straż miejska przyłączyła się do inicjatywy straży z innych miejscowości i udziela pomocy kierowcom, którzy wynikiem rozładowanego akumulatora mają problem z uruchomieniem swojego pojazdu.

Tylko od stycznia br. do lubańskiej straży miejskiej wpłynęło 65 zgłoszeń od kierowców pojazdów, których akumulatory poddały się niskim temperaturom. Takie przypadki miały miejsce najczęściej w godzinach rannych – po nocnych spadkach temperatur powietrza.

Algorytm działań przy niesieniu „energetycznej” pomocy jest niezmiennie ten sam - jeżeli ktoś z mieszkańców miasta Lubania zwróci się do straży z taką prośbą – ta niezwłocznie podejmie działania. Należy jednak pamiętać o tym, iż strażnicy w pierwszej kolejności będą interweniować w sprawach wiążących się z zagrożeniem życia, zdrowia oraz mienia, zatem wzorem lat ubiegłych - zgłaszających prosi o wyrozumiałość, jeśli na przyjazd patrolu trzeba będzie chwilę poczekać. Bezpłatna pomoc strażników dostępna jest w godzinach wykonywanej pracy.

Aby skorzystać z pomocy strażników przy uruchomieniu samochodu, wystarczy zadzwonić na nr tel. 75 64 64 442.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...