26-02-2016

W ramach realizacji programu "Kubusiowi przyjaciele natury" dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Lubaniu zorganizowały wspólnie z Panią A. Szober dzień marchewki.

Będzie zdrowy każdy zuch,
gdy marchewkę je za dwóch.
U Kubusia dziarska mina,
bo marchewkę co dzień wcina!

Przedszkolaki dowiedziały się, że marchewka jest zdrowa i lubiana nie tylko przez ludzi- to przysmaki wielu zwierząt. Dzieci wypowiadały się na temat zdrowego żywienia, uczestniczyły w zakupieniu potrzebnych produktów potrzebnych do produkcji różnych soków.Rozpoznawały różne owoce i warzywa. Za pomocą sokowirówki powstały pyszne i kolorowe soki.