26-03-2014

W środę 19 marca 2014 r. w progach naszej szkoły powitaliśmy przyszłych Kandydatów do Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika. Na ten dzień uczniowie i nauczyciele zaplanowali wiele atrakcji. W oprowadzaniu po szkole towarzyszyli im nasi uczniowie, którzy chętnie opowiadali, co ciekawego dzieje się w naszej szkole, jak można spędzić fajnie czas, jakie mamy koła zainteresowań, drużyny sportowe  oraz inne ciekawostki.

Zapisy do Gimnazjum nr 2 w Lubaniu na rok szkolny 2014/2015

Wśród atrakcji tego dnia należy wymienić m.in. występ szkolnego koła teatralnego przygotowany przez panią Agnieszkę Szwabowicz  i jej podopiecznych. Podziwialiśmy występy taneczne przygotowane przez panią Henrykę Zajączkowską i grupę taneczną naszego gimnazjum. Nie zabrakło też piosenek w języku polskim oraz angielskim w wykonaniu naszych szkolnych solistek. Najwięcej entuzjazmu wzbudziły jednak zabawy sportowe i zręcznościowe szóstoklasistów z kadrą pedagogiczną naszego gimnazjum, do których należały: przeciąganie liny, jedzenie  pączków  na czas, jazda na hulajnodze, podbijanie piłki. W gabinetach i salach lekcyjnych zaprezentowane zostały projekty edukacyjne drugoklasistów. Największym zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia, jakim można było przyjrzeć się w gabinetach fizyki i chemii. Nad ich poprawnym wykonaniem czuwały nauczycielka fizyki pani Beata Watras i nauczycielka chemii pani Monika Kuzdrowska. Zwiedzający szkołę mogli wziąć udział w zajęciach koła astronomicznego, prowadzonego  przez pana Krzysztofa Troczyńskiego. W szkole posiadamy specjalny sprzęt do obserwacji nieba. Do uczestnictwa w  otwartych zajęciach języka niemieckiego i angielskiego zapraszali w salach językowych pani Dorota Zawieja i pan Robert Kapuśniak. Nasi goście mogli podziwiać pokaz aerobiku przygotowany przez panią Teresę Okuniewicz – Szłabowicz, poćwiczyć na siłowni szkolnej. Na sali gimnastycznej odbywały się pokazy sportowe przygotowane przez naszych uczniów pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego. Chcielibyśmy podziękować za odwiedziny wszystkim Gościom. Gimnazjum nr 2 to najlepszy wybór!!!

DZ