Aktualności:

Dzieci z PM Nr 3 na warsztatach w RCEE

Czy wiecie, które kury są szczęśliwe? My już wiemy!

Starszaki z grupy V i VI odwiedziły Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie wzięły udział w warsztatach ekologicznych pt.: ,,Kolorowe jajka (wielkanocne) – o kurach, które pomagają zajączkowi wielkanocnemu”. Podczas ciekawie przeprowadzonych zajęć przedszkolaki nie tylko poznały wartości odżywcze jaj , ale także dużo dowiedziały się na temat hodowli kur i oznaczeń jaj. Wiedzą, które kurki są szczęśliwe, i które jajka warto kupować. Teraz będą zachęcać swoich rodziców do kupowania jaj z numerem 0 lub 1, gdyż takie oznaczenia to gwarancja, że pochodzą od kur, których dobrostan oraz naturalne zachowania zostały poszanowane. Miłym akcentem zajęć była część plastyczna, podczas której dzieci wykonały kolorowe pisanki. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

M. K.

22-04-2014

Przedświąteczne zajęcia otwarte w PM nr 3.

W grupie III przed świętami Wielkanocnymi odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Mieli oni okazję zobaczyć jak wyglądają zajęcia dydaktyczne odbywające się w grupie. Przedszkolaki wypowiadały się na temat opowiadania „O żółtym kurczaczku”, dzieliły wyrazy na sylaby i głoski, wspólnie z rodzicami bawiły się przy muzyce a także wykonywały masażyki relaksacyjne. Rodzice mieli także okazję wspólnie z dziećmi wziąć udział w warsztatach plastycznych, podczas których wykonały piękne wielkanocne pisanki.
Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspaniałą zabawę!

A. Sk.

Starszaki z PM nr 3 odkrywają tajemnice Zamku Czocha

15 kwietnia dzieci z grupy V,VI i VII przeżyły niecodzienną przygodę na Zamku Czocha.

15-04-2014

KOLOROWO I LUDOWO

W ubiegły czwartek gościliśmy w progach naszego przedszkola członków zespołu ludowego „Sołtysowe Gryfinki”. Przy akompaniamencie akordeonu goście zaprezentowali przedszkolakom znane przyśpiewki i pieśni ludowe.

15-04-2014

Dzień Cudaka

Dzień primaaprilisowy trójkowe starszaki obchodziły niezwykle radośnie.

05-04-2014

NIECODZIENNA WIZYTA W PM nr 3

31 marca  gościliśmy w naszym Przedszkolu Ratowników Medycznych.

„Kwiaty z cebulek” - dzieci z gr. IV (PM nr 3) z wizytą w RCEE w Lubaniu

Dzieci z gr IV Przedszkola Miejskiego nr 3 w Lubaniu uczestniczyły w warsztatach ekologicznych pt. „Kwiaty z cebulek – o kwiatach wcześnie kwitnących i wiosennym życzeniu” zorganizowanych przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    M. B.

„Muzyka pałaców i ogrodów” - Filharmonia w przedszkolu nr 3

27 marca już po raz drugi w tym roku szkolnym  dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Lubaniu miały przyjemność uczestniczyć w audycji umuzykalniającej, którą prowadziła dla naszych przedszkolaków grupa muzyków z Filharmonii w Jeleniej Górze.
          Była to niezwykła podróż do zaczarowanego świata dźwięków, która dostarczyła wiele artystycznych emocji

M.B.

Dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 3 z odwiedzinami w Szkole Podstawowej Nr 2

Przedszkolaki zaproszone zostały do klasy pierwszej, do której uczęszczają m.in.  nasi  absolwenci. Wychowawczyni pierwszoklasistów - pani Marta  opowiadała o pracy z uczniami i panujących w szkole zasadach. Przedszkolaki  mogły poczuć się, jak uczniowie i zająć miejsca w szkolnych ławkach. Następnie, podczas zajęć technicznych przy pomocy starszych kolegów dzieci wykonały pisanki oraz wiosenne koszyczki.
          Za  bardzo miłe przyjęcie pięknie  dziękujemy. Zarówno szkoła jak i zajęcia wywarły na wszystkich przedszkolakach ogromne wrażenie. To bardzo ważne, zwłaszcza, że niektórzy nasi  podopieczni też wkrótce zostaną pierwszoklasistami.

J. M.

23-03-2014

Witaj Wiosenko!

Pierwszy dzień wiosny w PM nr 3 to wielkie święto i zawsze obchodzi się je bardzo hucznie i radośnie. Tak było także i w tym roku - wszystkie grupy przedszkolne – na czele z maluchami ze starszego żłobka, zrobiły wiele hałasu maszerując barwnym korowodem wokół przedszkola. Starszaki, żegnając zimę i witając wiosnę, zaniosły Marzannę pod ratusz miejski, gdzie wzięły udział w happeningu.