Aktualności:

29-12-2016

Wizyta w Książnicy Karkonoskiej

W dniu 19 grudnia 2016 r. uczniowie naszego gimnazjum odwiedzili Książnicę Karkonoską w Jeleniej Górze, gdzie zapoznali się z pracą jej podstawowych działów merytorycznych i zasadami korzystania ze zbiorów bibliotecznych.

29-12-2016

Ogłoszenie!

Dyrekcja Akademii Malucha Niepublicznego Przedszkola Językowego w Lubaniu informuje, że zajęcia z baletu w dniu 29.12.2016 r. (tj. czwartek) zostały odwołane. Dotyczy to zarówno małych Akademików, jak i dzieci spoza przedszkola uczęszczających na balet.

Wigilia

We środę odbyła się w żłobku Wigilia Bożego Narodzenia.W tym wyjątkowym dniu dzieci były bardzo elegancko ubrane.

Odwiedziny u Burmistrza

W czwartek dzieci wraz z Panią dyrektor udały się do Urzędu Miasta,aby złożyć życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.Dzieci zaśpiewały kolędę i podarowały Panu Burmistrzowi oraz pracownikom urzędu małe podarunki.

Kolejna wizyta gimnazjalistów na Uniwersytecie Wrocławskim

13.12.2016 r. uczniowie z Gimnazjum nr 1 pogłębiali swoją wiedzę na Wydziale Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Zaproś książkę na święta

Aby zachęcić uczniów do spędzenia Świąt Bożego Narodzenia z książką, 16 grudnia na szkolnym korytarzu zorganizowano wystawę pod hasłem „Zaproś książkę na święta”.

Wolontariat w GM2

Ostatni czas był niezwykle pracowity dla młodzieży działającej w Wolontariacie Szkolnym Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Lubaniu.

Jasełka 2016 w GM2 w Lubaniu

„ Jest taki zmierzch wśród grudniowych, zimnych dni, kiedy w noc gwiazda na niebie lśni. Wigilii czas każe nam u stołu stać, łamać opłatek, razem trwać. A kiedy już ta pierwsza z gwiazd zaświeci nam spoza chmur, dzieje się cud, co w każdym z nas umie zburzyć jego własny mur…”

25-12-2016

Choinki

W tym tygodniu dzieci przygotowały prace plastyczną pt.choinka.Z własnych rączek odbiły choinki,które potem ozdobiły przyklejając kolorowe naklejki-bombki.

25-12-2016

Prezenty gwiazdkowe

W poniedziałek każde dziecko otrzymało prezencik,wybrało sobie naklejkę i ozdobę na choinkę z masy solnej,które potem spakowało do przystrojonego pudełeczka.