Aktualności:

08-09-2015

Zajęcia rozwijające pasje i talenty

Od przyszłego tygodnia Miejski Dom Kultury zaprasza dzieci wraz z rodzicami, młodzież oraz dorosłych na spotkania organizacyjne zajęć rozwijających pasje i talenty.

07-09-2015

Narodowe Czytanie

05.09.2015 Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubaniu, jak co roku, wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie.

04-09-2015

Mnóstwo zabawy, radości oraz przygód ze zwierzętami!

Festyn w Naszym Zoo, w niedzielę 6 września od godz: 10:00 do 18:00 ! Podczas festynu w Naszym Zoo będzie się działo, ciekawscy będą mogli zajrzeć za kulisy kuchni dla zwierząt, gdzie dowiedzą się jak przygotowuje się pokarm dla ponad 500 mieszkańców naszego ogrodu, a przy zagrodzie dla jeżozwierzy dowiedzieć się wielu ciekawostek ze świata gryzoni.

Książkobus

Mamy przyjemność poinformować naszych czytelników i sympatyków, że w piątek 11 września od godz. 9:00 na Placu przed Ratuszem stanie Książkobus.

Wystawa lalek

Oto przedsmak przygotowanej wystawy lalek, która dostępna będzie w Galerii nad Schodami w lubańskim Ratuszu.

Świetlica zaprasza

Ośrodek Wsparcia Dziennego przy ulicy Mickiewicza 7 w Lubaniu zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat do świetlicy pozaszkolnej, codziennie od poniedziałku do piątku od godz. 11.40 do 18.00. Proponujemy organizowanie uczestnikom świetlicy fachowej, dobrze zorganizowanej opieki wychowawczej.

Zaplanuj wrzesień z Lubaniem

Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem wydarzeń we wrześniu. Znajdą tu Państwo zapowiedzi ciekawych imprez sportowych, turystycznych, wydarzeń kulturalnych. Przygotowane informacje pomogą Państwu w wyborze propozycji dla siebie i atrakcyjnym oraz twórczym spędzaniu wolnego czasu w naszym mieście.

Dzień Otwartych Zabytków w Görlitz i Patrimonium Gorlicense

13 września w  Görlitz będzie można zwiedzić zabytki, które zazwyczaj są niedostępne. Odbywać się będą również koncerty, oprowadzania i inne atrakcje, które urozmaicają program Patrimonium Gorlicense i ukażą niezwykłe dziedzictwo miasta. Zaciekawieni kulturą i historią, będą zwiedzać i poznawać otwarte budowle-pomniki.

02-09-2015

Joga dla Seniorów

Ośrodek Wsparcia Dziennego oraz Miejski Dom Kultury w Lubaniu, zapraszają  na bezpłatne zajęcia z JOGI dla seniorów, początek zajęć w środę 09 września 2015r., o godzinie 09:30 w sali baletowej (I piętro) Miejskiego Domu Kultury ul. Kościuszki 4 w Lubaniu. Szczegółowe informacje i zapisy  pod numerem telefonu 757223969. Zapraszamy

02-09-2015

X Lubańska Watra Poetycko-Muzyczna

Zapraszamy na spotkanie z poezją. 12 września br. o godz. 17:00 w Miejskim Domu Kultury odbędzie się X Lubańska Watra Poetycko-Muzyczna. W programie: prezentacja wierszy autorskich, rozmowy o poezji, wspólne ognisko, wręczenie nagród zwycięzcom konkursu poetyckiego "O czym szepczą bazaltowe skały".