21-11-2023

Postanowienia niniejszego regulaminu mają na celu ochronę mienia, utrzymanie bezpieczeństwa, higieny, estetyki obiektu i jego otoczenia.

1. Zarządcą obiektu jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaniu.
  2. Altana, jako miejsce warsztatów, wypoczynku i integracji, służy osobom indywidualnym oraz grupom zorganizowanym. Jest ogólnodostępna dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz członków klubów sportowych po uprzednim uzgodnieniu z zarządcą obiektu.
  3. Korzystający z altany zobowiązany jest do zapoznania się z niniejszym regulaminem, jak również do przestrzegania jego postanowień.
  4. Korzystanie z altany następuje po uprzedniej rezerwacji w Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubaniu, tel. 75 646 06 06, e-mail: sekretariat@mosirluban.pl.
  5. Wiata udostępniana jest bezpłatnie w godzinach i terminach uzgodnionych z zarządcą obiektu.
  6. Organizatorem pobytu może być wyłącznie osoba pełnoletnia, a w przypadku grup zorganizowanych osoba pełnoletnia biorąca odpowiedzialność za pozostałych członków grupy.
  7. Każda grupa korzystająca z obiektu zobowiązana jest do wyznaczenia osoby odpowiedzialnej za wszystkich uczestników wraz z okazaniem dokumentu potwierdzającego tożsamość.
  8. Za osoby nieletnie korzystające z altany i terenu wokół niej odpowiedzialność przyjmują ich opiekunowie lub organizatorzy spotkania.
  9. Osoby, które zarezerwowały sobie wcześniej altanę, mają pierwszeństwo do skorzystania z niej.
  10. Korzystający z altany oraz z terenu wokół niej zobowiązany jest do przestrzegania zasad ochrony przeciwpożarowej, wynikających m.in. z ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej.
  11. W ramach korzystania z altany dopuszcza się rozpalenie ognia wyłącznie w miejscu do tego przeznaczonym (wyznaczone miejsce na ognisko, grill).
  12. Rozpalanie ognia powinno odbywać się pod nadzorem osoby pełnoletniej, przy czym rozpalający ogień zobowiązany jest przy jego rozpalaniu i utrzymywaniu do zachowania szczególnej ostrożności, a po zakończeniu osoby tam przebywające zobowiązane są do bezwzględnego sprawdzenia, czy używane palenisko skutecznie wygaszono, w przypadku wykrycia tlących się węgli czy drewna skutecznie je wygasić. W trakcie korzystania z paleniska zabrania się pozostawienia go bez dozoru. Zapewnienie materiałów do rozpalenia i utrzymywania ognia na palenisku leży w gestii korzystających z paleniska.
  13. Przebywającym w altanie jak i w jej sąsiedztwie zabrania się używania wulgarnego słownictwa, zachowywania się w sposób agresywny i zagrażający bezpieczeństwu.
  14. Korzystający z altany ponoszą odpowiedzialność za utrzymanie ładu i porządku w trakcie korzystania z niej oraz za pozostawienie porządku po zakończeniu pobytu.
  15. Korzystający z altany ponoszą odpowiedzialność za szkody powstałe podczas pobytu.
  16. Wszelkie odpady wytworzone w czasie korzystania z altany należy zabrać ze sobą lub zostawić w koszach na śmieci.
  17. Parkowanie pojazdów mechanicznych jest dozwolone wyłącznie w miejscu wyznaczonym (parkingi).
  18. Zarządca obiektu nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w altanie i wokół niej.
  19. Przebywający na terenie obiektu mają obowiązek stosować się do poleceń pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubaniu, którzy mają prawo wyprosić korzystających z altany bez podania przyczyny.
  20. W sprawach skarg i wniosków dotyczących funkcjonowania altany należy zwracać się do Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
  21. Obowiązuje ZAKAZ PALENIA OGNISK NA TERENIE Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji BEZ WCZEŚNIEJSZEGO UZGODNIENIA w biurze MOSiR.
  22. Telefony alarmowe:

POGOTOWIE RATUNKOWE 999 lub 112

STRAŻ POŻARNA 998 lub 112

POLICJA 997 lub 112.

Za nieprzestrzeganie ww. regulaminu grożą sankcje wynikające z ustawy Kodeks wykroczeń.

Altana powstała dzięki wsparciu finansowemu PGE Fundacja w ramach realizacji zadania: „Lubańska Altana - miejscem warsztatów, wypoczynku i integracji”.