15-04-2024

10 kwietnia, na niespełna miesiąc przed egzaminem ósmoklasisty, uczniowie kl. 8a wraz z wychowawczynią panią Sylwią Matusiak uczestniczyli w Dniach Otwartych lubańskich szkół średnich. Nasza młodzież odwiedziła tego dnia trzy placówki edukacyjne: ZSZiO im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej, ZSP im. A. Mickiewicza oraz ZSEM. Ósmoklasiści obejrzeli prezentacje dotyczące kierunków nauczania w poszczególnych szkołach, zwiedzili sale i pracownie do nauki zawodu, rozmawiali z nauczycielami i uczniami, jak również aktywnie uczestniczyli w wielu różnorodnych, przygotowanych na ten czas pokazach oraz warsztatach.

Mamy nadzieję, że te spotkania zainspirują młodych ludzi do wyboru własnej ścieżki rozwoju zawodowego. Serdecznie dziękujemy nauczycielom oraz uczniom powyższych szkół za miłe przyjęcie oraz ciekawe zaprezentowanie ich ofert edukacyjnych.

MLe