02-12-2023

Jednym ze sposobów wzbogacania słownictwa wśród młodych ludzi jest znajomość związków frazeologicznych. Przekonali się o tym uczestnicy warsztatów – uczniowie klasy 5b, którzy w ramach projektu „Polak ma essę!” pracowali metodą projektową. Piątoklasiści najpierw poznali informacje o związkach frazeologicznych i ich pochodzeniu, potem układali w grupach i wspólnie rozwiązywali rebusy nawiązujące do poznanych frazeologizmów. Mamy nadzieję, że od tych zajęć poznane zwroty nie będą dla naszych uczniów piętą Achillesa, ale kaszką z mlekiem.

I.S.