02-12-2023

Bywa, że przyswajanie nowych słówek oraz stosowanie poznanych struktur językowo-gramatycznych zniechęcają uczniów do rozwijania ich umiejętności językowych. Jednym ze sposobów, które umożliwiają dzieciom aktywną pracę i przy okazji utrwalają zdobytą wiedzę, jest lapbook – forma kreatywnego zaprezentowania informacji na dany temat. Wykorzystując naturalne predyspozycje każdego dziecka, łącząc naukę z zabawą, udało się przeprowadzić cykl lekcji w środowisku jak najbardziej przyjaznym dla uczniów. Młodzież z klasy 5b pod czujnym okiem pani Sylwii Matusiak tworzyła książeczki obrazkowe, w których prezentowała wybrane treści na temat sportu, sprzętu sportowego czy stopniowania przymiotnika.

Piątoklasiści wykonali też przestrzenne domki, stworzyli ich opis oraz zaprezentowali na forum zespołu klasowego. Wszystko wymagało sporego zaangażowania, jednak przygotowanie tych nietypowych notatek wzbudziło ciekawość i zmotywowało do odkrywania wielu ciekawostek, a także do ich zgromadzenia. Nauka angielskiego przez zabawę naprawdę wciągnęła naszych uczniów! Jesteśmy przekonani, że taka forma spędzania wspólnego czasu dała piątoklasistom mnóstwo radości … oraz praktycznej wiedzy. Have fun!

I.S.