19-11-2023

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości, tj. 10 listopada, lubańska Jedynka uczestniczyła w miejskich obchodach 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach akcji „Zaśpiewajmy Niepodległej”, na Placu Feliksa Netza (przy Ratuszu), nasi uczniowie z kl. I-VIII wraz z wychowawcami i nauczycielami wykonali hymn narodowy oraz pieśni patriotyczne. Warto dodać, że wyróżniliśmy się w tym dniu kolorową oprawą – biało-czerwonymi: balonami, chorągiewkami (chłopcy) i wiankami na głowach (dziewczęta). W wydarzeniu udział wzięły również pozostałe lubańskie szkoły podstawowe. Całe to spotkanie i wspólne zaśpiewanie przebiegło w podniosłej atmosferze, w duchu patriotyzmu i dumy z bycia Polakami.

MLe