19-11-2023

„Poezja źródłem wartości” to tematyka tegorocznego konkursu recytatorskiego, który w naszej szkole odbył się 6 listopada 2023r. W zmaganiach wzięło udział 17 uczniów z klas I-III. Ich celem było rozbudzenie zainteresowań i rozwijanie uzdolnień recytatorskich i czytelniczych oraz kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego. W jury zasiadły panie Agnieszka Choroszy i Jadwiga Gruszka, które oceniały uczestników pod kątem doboru odpowiedniego repertuaru, bezbłędnego opanowania tekstu, poprawnej dykcji oraz oryginalnej interpretacji prezentowanego utworu.

Wybór najlepszej trójki był bardzo trudny, ponieważ uczestnicy prezentowali wysoki poziom.

Wyniki:

I miejsce- Antoni Bereziuk z kl. IIb

II miejsce- Liwia Szuba z kl. IIb

III miejsce- Wilhelm Bardowski z kl. IIIc

Wyróżnienia:

Liliana Buturla kl. Ic

Tymon Boryczka kl. IIc

Antoni Kalisz kl. IIIb

Wszystkim uczestnikom gratulujemy oraz dziękujemy za udział w konkursie, a Antosiowi życzymy sukcesów podczas etapu powiatowego.

JM