Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
16-07-2021

Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza do wzięcia udziału „Polsko-Czeskim festiwalu smaków", który odbędzie się w Jeleniej Górze na Placu przy ul. Wiłkomirskiego dnia 14.08.2021r. (sobota).

Cel projektu
Celem festiwalu jest zachęcenie do odkrywania na nowo tradycyjnych smaków. Natomiast głównym założeniem tego wydarzenia jest popularyzacja wydarzeń transgranicznych i aktywizacja społeczności  oraz wspieranie lokalnej przedsiębiorczości gastronomicznej.

1. Kultywowanie tradycji kuchni regionalnej oraz aktywizacja mieszkańców w kierunku zachowania i wykorzystania dziedzictwa kulinarnego poprzez prezentację potraw regionalnych z pogranicza polsko-czeskiego.
2. Organizacja jednodniowego festiwalu smaków pogranicza. Podczas festiwalu odbędą się pokazy kulinarne wraz z degustacją oraz prezentowane będą stosika z polsko-czeskimi spożywczymi produktami regionalnymi.
3. Stworzenie internetowego polsko-czeskiego zbioru receptur „Smaki polsko-czeskiego pogranicza”.

Opis projektu
Organizacja festiwalu smaków pogranicza z udziałem co najmniej 45 wystawców, 30 z Polski i 15 z   Republiki Czeskiej. Podczas festiwalu odbywać się będą pokazy kulinarne 1 z Polski i 1 z Republiki Czeskiej. Wspólne gotowanie na olbrzymiej patelni oraz brytfannie. Każdy z pokazów będzie trwał ok. 4 godzin. Podczas pokazów odbywać się będą quizy na temat historii, tradycji i kuchni z udziałem uczestników z Polski i Republiki Czeskiej. Odbędą się też warsztaty z pokazu i degustacji piwa polskiego i czeskiego. W pokazach udział będą brać Polacy i Czesi. Pokazy gastronomiczne jak i warsztaty będą przeprowadzać osoby z obu krajów. Wydany zostanie polsko-czeski zbiór receptur pogranicza z przepisami na dania kuchni czeskiej oraz polskiej, który w wersji drukowanej będzie rozdawany podczas festiwalu, natomiast w wersji online będzie uzupełniany o nowe przepisy  i będzie udostępniany na stronach www partnerów.

Dla kogo?
Ze względu na charakter działania grupa docelowa jest bardzo szeroka. Turysta odwiedzający obszar, rodziny z dziećmi, seniorzy, szkoły, mieszkańcy regionu, gestorzy  turystyki, gastronomi, osoby zajmujące się produkcją tradycyjnej żywności.

Działania zwiazane z realizacją projektu
Organizacja Polsko-Czeskiego festiwalu smaków pogranicza

Termin: 14 sierpnia 2021  Program: do pobrania wkrótce

Miejsce: Plac przy ulicy Wiłkomirskiego, Jelenia Góra / Zabobrze

Dla odwiedzających wystawę
Podczas jednodniowego plenerowego Polsko-Czeskiego festiwalu smaków pogranicza odbywać się będą pokazy kulinarne 1 z Polski i 1 z Republiki Czeskiej. Wspólne gotowanie na olbrzymiej patelni oraz brytfannie. Podczas pokazów odbywać się będą quizy na temat historii, tradycji i kuchni z udziałem uczestników z Polski i Republiki Czeskiej. Odbędą się też warsztaty z pokazu i degustacji piwa polskiego i czeskiego. Pokazy gastronomiczne jak i warsztaty będą przeprowadzać osoby z obu krajów.

Dla wystawców
Do udziału w tym wydarzeniu zapraszamy w szczególności regionalnych producentów: wędlin, sera, pieczywa, przetworów warzywnych, owocowych, produktów zielarskich, miodów, browarów i innych produktów spożywczych.

Zapraszamy wszystkich, którzy pracą swoich rąk tworzą arcydzieła smaku, by wzięli udział w Polsko-Czeskim festiwalu smaków.

Organizator zapewnia:

bezpłatną powierzchnię handlowo-wystawową – bez zabudowy, z możliwością sprzedaży promocyjnej i degustacji,
promocję imprezy w regionalnych mediach.
W Państwa gestii pozostaje: aranżacja stoiska, estetyczna i wpisująca się w charakter wystawy, wyposażenie oraz obsługa stoiska wystawienniczego w wyznaczonych godzinach.

Rejestracja Online : >tutaj<

Pliki do pobrania:

Regulamin dla wystawców PL

Regulamin dla wystawców CZ

 

https://www.facebook.com/KARRPL/

 

KARR

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...