11-04-2016

Dnia 21 marca świętowaliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Poezji. Główną ideą tego dnia jest popularyzacja czytania, tworzenia i publikowania poezji.

W tym celu w szkolnej bibliotece uczniowie uczestniczyli w zajęciach poświęconych czytaniu utworów poetyckich. Warsztaty miały na celu zachęcenie do poznawania wierszy oraz zwrócenie uwagi na piękno poezji. Dzieci wspaniale prezentowały utwory z tomików „Lampka morska”, „Talenty Agnieszki Konopskiej” oraz z antologii „Po schodach wierszy”. Uczestnicy spotkania, słuchając pięknych tekstów poetyckich, mogli odbierać je i odczuwać na swój sposób, dostrzegać ich słowną niezwykłość oraz wzbogacać swój język.

I.S.,zdj,H.R.