11-04-2016

Dnia 18 marca 2016 roku odbył się szkolny etap XV Powiatowego Konkursu Recytatorskiego klas I-III pod hasłem „Cztery Pory Roku”.

Uczniowie młodszych klas emocjami i doskonałymi środkami artystycznego wyrazu przybliżyli cykliczność następujących po sobie pór roku. Młodzi artyści swoim występem oczarowali komisję konkursową, widzów i organizatorów. Niezwykle trudne zadanie spoczęło w tym dniu na barkach członków jury. Dzieci doskonale przygotowały się do pierwszego etapu konkursu, dzięki czemu sprawiły wszystkim odbiorcom niezwykłą ucztę poetycką. Poziom zmagań był wyrównany, rywalizacja wyjątkowo zacięta. Każdy uczeń chciał wygrać tegoroczny konkurs, jednak najlepszymi okazali się: Iga Ptak - uczennica klasy I b (I miejsce), Hubert Grzybowski - uczeń klasy II b (II miejsce), Wiktoria Tomaszewska - uczennica klasy III a (III miejsce). Wyróżnienia zdobyli: Maja Sitnicka - uczennica klasy II c, Amelia Bil - uczennica klasy II c oraz Aleksander Doliński - uczeń klasy I b.

I.S., zdj. B.K.