19-05-2015

Dnia 11. 05. 2015 r. w ramach projektu Multimedialne Przedszkole dzieci z grupy III odwiedziły pracownie ceramiczną w Radogoszczy "Chata za wsią" .Celem wyprawy było uczestnictwo dzieci w warsztatach ceramicznych.

Dzieci dowiedziały się czym jest glina, jak można z niej wyczarować przeróżne przedmioty. Ze względu na zbliżający się "Dzień Matki" przedszkolaki lepiły i ozdabiały serduszka dla swoich mam. Lepiąc i bawiąc się gliną miały okazję rozwijać sprawność manualną, wyobraźnię , koordynację wzrokowo-ruchową. Po pracowicie spędzonym   czasie w pracowni ceramicznej pan leśniczy zabrał grupę na wycieczkę do lasu. Tam dzieci wsłuchiwały się w leśna ciszę, próbowały odnajdywać ślady zwierząt tam żyjących, podziwiały kolorystykę wiosennych drzew.Dowiedziały się również ile czasu potrzeba , aby śmieci wyrzucone w lesie uległy degradacji. Szczęśliwe i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

I.Z