28-02-2015

W ramach realizacji programu ,,Multimedialne przedszkole. Z e-przedszkolakiem izerskim szlakiem” trójkowe starszaki z grupy III, IV i V obchodziły Tydzień Europejski.

Multimedialne przedszkolaki wybrały się w wirtualną podróż po Europie, rozmawiały o Unii Europejskiej. Przewodnikami w naszej podróży do Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii, byli jak zwykle niezawodni przyjaciele: dziadek Staś i wnuczka Kasia. Dzieci poznały i odszukiwały położenie państw na mapie Europy, zaznajomiły się z flagami państw oraz ich hymnami. Oglądając prezentacje multimedialne słuchały wielu ciekawostek o odwiedzanych krajach, poznawały ich zabytki, tradycje i zwyczaje. Nauczyły się niektórych zwrotów grzecznościowych, piosenek i tańców. Wielką radość sprawiły przedszkolakom zajęcia kulinarne w postaci pieczenia francuskich ciasteczek i pizzy. Wzięły udział w europejskim pokazie mody, a także urządziły brytyjski podwieczorek z pyszną herbatką. Jak zawsze nie zabrakło interesujących działań plastyczno – technicznych, a nawet erupcji wulkanu podczas dnia włoskiego. Był to tydzień pełen wrażeń, a jeśli chcecie zobaczyć naszą przygodę z Unią Europejską, zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                M.K.