29-01-2015

Do zakończenia głosowania w tegorocznym plebiscycie o tytuł Najlepszego Sportowca Miasta Lubań Roku 2014 pozostały trzy dni - głosujemy do 31 stycznia. Niby mało, ale biorąc pod uwagę gorączkę finiszowych głosów, jeszcze wiele się może wydarzyć. Od początku głosowania to internauci nadawali tempo, a swoimi polubieniami na miejskim facebooku generowali wyniki ogólne. Teraz pałeczkę przejęli czytelnicy „Ziemi Lubańskiej”. Lawina kuponów głównie od sympatyków dwóch głównych przodowników plebiscytu zalała redakcję i… nic się nie zmieniło. Punktacja wzrasta, ale rywale zajmują te same miejsca.

Podobnie jak ostatnio Jakub Jaworski systematycznie umacnia swoją pozycję, zbierając coraz większą liczbę punktów. Obecnie reprezentant klubu KS Samuraj Lubań ma na swoim koncie 3797 punktów, co pozwala mu utrzymać koszulkę lidera. Gdyby nie silna konkurencja kolegi tenisisty stołowego z drugiego miejsca, dotychczasowy faworyt mógłby już myśleć o zwycięstwie, gdyż 740 punktów przewagi nad trzecim miejscem to naprawdę dobry wynik. Ale, ale… obecny srebrny pretendent do wygranej, czyli Kamil Szklany z Uczniowskiego Klubu Sportowego TS Sparta Lubań tak łatwo nie odpuszcza. Silne wsparcie jego sympatyków zmniejsza różnice punktowe dzielące go od pierwszego miejsca, dzięki czemu już nie 201 (jak w poprzednim podsumowaniu) a 171 punktów dzieli go od zwycięstwa (a właściwie zremisowania). Ponadto bez zmian prowadzi w punktacji facebook-owej. Ostatnie dni głosowania będą wytężonym czasem dla sympatyków Jakuba Jaworskiego i Kamila Szklanego, gdyż przed nami ostateczne starcie o zwycięstwo.
Pozostałe miejsca również bez zmian i wygląda na to, że tak już zostanie. Nie można jednak wykluczyć ewentualnego zrywu sympatyków pozostałych konkurentów. Tymczasem trzecie miejsce zajmuje Łukasz Rogalski z klubu KS Łużyce Lubań z liczbą 2057 punktów, czwarte miejsce należy do Adriana Ćwiertniaka - Uczniowskiego Klubu Sportowego MOSiR „Skorpiony” Lubań (1167), zaś piąte do Roberta Kusto - UKS „ORKA” Lubań (848).
Jakie będą te ostatnie dni głosowania, jaki będzie wynik ogólny? Czy Kamil Szklany przeskoczy Jakuba Jaworskiego, czy też fani pozostałych sportowców nas czymś zaskoczą? Zostały trzy dni, intensywne dni. Do głosowania!

stan wyników z 26.01.2015 r.: